Naga MarketsSkutki pandemii mogą być ogromne i wywrócą wiele istniejących paradygmatów. czy znajdą się pieniądze na te wszystkie programy wsparcia, które są teraz ogłaszane? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Europa staje się epicentrum koronawirusa  Trwałość strefy euro zagrożona?

Decydenci cały czas wymyślają nowe programy, ale rynek nie odpuszcza. Taniej byłoby pozamykać giełdy niż pompować pieniądze. Europejski Bank Centralny (EBC) na nadzwyczajnym posiedzeniu uruchomił program zakupu aktywów o wartości 750 miliardów euro (3,4 biliona złotych). Euro odreagowało dzisiaj wzrostami po ówczesnym spadku do poziomu 1,0725 – powiedział analityk BOŚ.

Jednak jak zauważa ekspert rynki nie wierzą w nic, a szczególnie w skuteczność działań decydentów. Rządzi gotówka, a przede wszystkim dolar amerykański będący najbardziej płynną waluta.

Obecny kryzys wywróci paradygmaty i rozumowanie świata w dotychczasowej wersji. Nie da się utrzymać rzeki dużym kamieniem. Nie jestem pewien czy program QE oferowany przez EBC wystarczy. Europa staje się epicentrum koronawirusa  – dodał.

Ropa dziś odbija po ogromnych spadkach. Został naruszony dołek z 2016 roku, a cena może spaść na minimum z 2001 roku w okolicach 17 USD/brk. Tymczasem dolar jest coraz silniejszy, a jego pozytywna passa może zostać zahamowana dopiero w momencie, gdy pandemia wirusa zostanie opanowana – podsumował.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here