Naga MarketsCena złota znajduje się ostatnio pod presją, co widać na przestrzeni ostatnich tygodni. Początek października upływa pod znakiem testów poziomu 1900 dolarów za uncję. Po wtorkowych osunięciach o 1,8% wywołanych umocnieniem dolara, notowania cennego kruszcu nieznacznie korygują w środę. David Jones z Capital.com przygląda się wykresowi złota i prognozuje, gdzie może on dotrzeć pod koniec października 2020 roku.

  • Przy tak wyboistym początku miesiąca dla złota, październik kształtuje szansę rysowania większej zmienności, uważa Jones
  • We wrześniu cenny kruszec tracił ponad 4%, co nominalnie przełożyło się na 80 dolarów spadków wartość na pojedynczej uncji
  • Jeszcze silniej traciło srebro, którego kurs tąpnął o 17%

Złoto może dalej tracić w październiku. Czy poziom 1740 dolarów zostanie osiągnięty?

Już teraz pojawia się wiele niepewności co do możliwości zastosowania szczepionki koronawirusowej i strachu przed kolejnym lockdownem w wielu krajach. Osłabienie dolara amerykańskiego początkowo miało korzystny wpływ na cenę złota, ale teraz role się odwróciły, ponieważ nastroje związane z ryzykiem spowodowały przepływ środków do wysokodochodowych aktywów. Mając to na uwadze, prognoza dla złota na październik 2020 roku wiąże się z dużym prawdopodobieństwem dalszego spadku cen – wyjaśnia David Jones.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

Główny analityk Capital.com w swojej prognozie wyznacza trzy kluczowe poziomy wsparcia, w kierunku których przesuwać może się wykres złota. Są to kolejno dołek z 28 września na 1848 dolarów, psychologiczny poziom 1800 dolarów i ostatecznie 1740 dolarów (minima z 22 czerwca). Co więcej, spore znaczenie może mieć również strefa zlokalizowana trochę wyżej (1765 dolarów), gdzie przebiegają szczyty z maja, 200 EMA oraz 50% zniesienia trendu wzrostowego rysowanego od marcowych dołków. Wybicie tej istotnej strefy oznaczałoby bowiem złamanie byczej tendencji na rynku cennego aktywa.

Chociaż Jones zakłada spadki złota w październiku, to podał również techniczne typy potencjalnych oporów w przypadku realizacji scenariusza wzrostowego. Są to kolejno poziomu 1920, 1975 oraz 2015 dolarów, czyli szczyty z 22 września, 16 września i 17 sierpnia.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here