Naga MarketsJak poinformował X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (XTB), spółka otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ocenę nadzorczą (BION) w wysokości 2,61, co pozwala na wypłatę dywidendy za miniony rok. Broker jednocześnie przypomina, że nota jest tylko jednym z kryteriów w procesie oceny wypłaty dywidendy i stanowisko KNFu nie ma charakteru wiążącego.

„Opublikowany przez KNF w dniu 22 maja 2018 r. Komunikat ws. stananowiska dotyczącego polityki dywidendowej w perspektywie średnioterminowej, mający na celu ułatwienie podmiotom rynku finansowego nadzorowanym przez KNF ramowego planowania finansowego związanego z wypłatą dywidendy w średnim terminie, wskazuje, że aktualna ocena nadzorcza dla XTB mieści się na poziomie zalecanych przez KNF kryteriów, co powinno pozwolić Spółce na ewentualną wypłatę dywidendy za obecny rok obrotowy w zgodzie z tymi kryteriami” – podaje dom maklerski w swoim oświadczeniu.

Warto przypomnieć, że XTB nie wypłacał dywidendy w 2017 roku, a zysk w wysokości 87,4 mln zł został przeznaczony na kapitał rezerwowy. Rok wcześniej inwestorzy otrzymali natomiast dywidendę w wysokości 0,32 zł przypadającego na jedną akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here