Naga MarketsCzy wrzesień będzie najsłabszym miesiącem dla 5 największych spółek na Wall Street?Jeszcze kilka dni temu można było spodziewać się, iż wrzesień okaże się jednym z najsłabszych miesięcy dla największych spółek notowanych na Wall Street. Piątkowa sesja przyniosła jednak mocne wzrosty na głównych indeksach, odbiły również akcje. Warto dodać, że walory Apple straciły od początku miesiąca blisko 20%, a kurs akcji spółki ciągle jest o kilkadziesiąt procent wyżej niż przed wybuchem pandemii koronawirusa.

  • Największe akcje z Wall Street straciły we wrześniu już kilkanaście procent.
  • Czy bieżący miesiąc okaże się najgorszym w historii dla akcji FAAMG?
  • Piątkowe wzrosty, a także handel przed poniedziałkową sesją przyniosły mocne odbicie na głównych walorach.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Odbicie na FAAMG w odniesieniu do dołka z 21 września

Druga część ubiegłego tygodnia przyniosła nieznaczne odreagowanie na spółkach z największą kapitalizacją notowanych na Wall Street. Mowa oczywiście o Facebooku (kolor niebieski), Apple (kolor pomarańczowy), Microsoft (zielony), Amazon (czerwony) oraz Google (jasnoniebieski).

Na wykresie zaznaczono zmiany procentowe na walorach opisywanych spółek z ostatnich 30 dni. Od początku września na walorach dominowały spadki, które były oczywiście połączone ze zdecydowaną korektą na głównych amerykańskich indeksach.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Notowania FAAMG z ostatnich 30 dni. Źródło: stooq.pl

We wrześniu najmocniej traciły walory Apple (20%) oraz Amazon (17%). W gronie FAAMG, najmniej spadły walory Microsoftu, które po wzrostach z drugiej połowy ubiegłego tygodnia powróciły już właściwie do poziomów obserwowanych przed 30 dniami.

FAAMG zyskuje w piątek kilka procent

Piątkowa sesja przyniosła spore wzrosty na walorach FAAMG, które przełożyły się na dobrą postawę głównych amerykańskich indeksów. Akcje Apple zyskały blisko 3,8% co stanowiło największą stopę wzrostu wśród spółek z największą kapitalizacją. Z omawianej piątki, najmniej zyskiwały walory Google (Alphabet), które na zamknięciu piątkowej sesji drożały o blisko 1,2%.

Notowania akcji FAAMG z piątkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here