Naga Markets


włoska flaga na budynku rządowymSobiesław Kozłowski, Dyrektor Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego w Noble Security ponownie zagościł w studio Comparic24.tv. W rozmowie z redaktorem Adamem Rakiem omawiali główne wydarzenia na rynkach finansowych. Całkiem niedawno mieliśmy do czynienia m.in. z publikacją protokołów marcowego posiedzenia FED oraz decyzją monetarną Europejskiego Banku Centralnego.


Jak odnieść się do tych komunikatów? Czy rzeczywiście wszystkie kluczowe informacje zostały w nich zawarte? Część komunikatu EBC: Rada oczekuje, że podstawowe stopy procentowe EBC pozostaną przy obecnym poziomie przynajmniej do końca 2019, a w każdym razie tak długo, jak długo będzie to konieczne do zapewnienia dalszego stabilnego zbliżania się inflacji do poziomu poniżej, ale blisko 2% w średnim okresie.

Czytając ten fragment można odnieść wrażenie, że akapit pojawia się kilkukrotnie w niezmiennej formie – zauważa redaktor Adam Rak. Pytanie, czy istnieje szansa aby inflacja w strefie euro faktycznie zbliżyła się do wspomnianego poziomu 2%? – dodaje. Wydaje się, że większe znaczenie niż inflacja, może mieć tempo wzrostu gospodarczego lub brak istotnych wyzwań w przypadku głównych gospodarek Europy, np. Włoch.

Także pomimo mało prawdopodobnego scenariusza zbliżającej się inflacji do celu EBC, głównym wyzwaniem będzie zapewnienie wystarczającej płynności, aby pewne napięcia na rynku finansowym, które występują czy obawy o kondycje finansową Włoch nie eskalowały. To będzie miało główne znaczenie, które trudno jest zawrzeć w komunikacie – stwierdza Sobiesław Kozłowski.

Lecz w ostatnim czasie mieliśmy także aktualizację prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który obniżył prognozy dla samej strefy euro, czego już w samym komunikacie EBC nie zawarto. Czy rzeczywiście mamy czego się obawiać jeśli chodzi o dynamikę wzrostu gospodarczego w strefie euro? Wojna handlowa, Brexit, decyzje monetarne EBC i FED czy wysokie notowania indeksu S&P 500 to tematy, które intensywnie pojawiają się w mediach głównego nurtu. Czy istnieją jednak równie istotne kwestie, które są pomijane przez środki masowego przekazu? O tym i nie tylko dowiesz się oglądając całą rozmowę.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here