Naga Markets

Czy wchodzimy w rynek niedźwiedzia? | Analiza rynku z EXANTE #17Tydzień na rynkach finansowych rozpoczął się od spadków na kontraktach terminowych. Rynek od momentu ubiegłotygodniowej publikacji CPI w USA wyraźnie boi się tego, co wydarzy się w najbliższą środę. Obecnie w cenach jest podwyżka stóp o 75 pb i pod tym kątem niespodzianki być nie powinno. Dla inwestorów ważniejsze może być natomiast to, co usłyszymy na konferencji, czy też zobaczymy w projekcjach makroekonomicznych.Co przyniósł ostatni tydzień?

1. Trwający kryzys energetyczny w Europie. Do czego doprowadzi KE próba kontrolowania cen? Polska na przykład oświadczyła, że nie będzie przestrzegać ogólnounijnego podatku od firm energetycznych. A co z przejęciem przez Niemcy lokalnego oddziału rosyjskiego majora naftowego Rosniefti PJSC? Czy Europa naprawdę będzie w stanie kontrolować ceny, jeśli Rosja zdecyduje się odkręcić kurki?

Zobacz również: Madmind Studio [MMS]: wzrost sprzedaż gry Succubus m/m o 400%! Łącznie ponad 215 tys. egzemplarzy!

2. Czy USA mogą uniknąć recesji? Najnowsze dane pokazują, że rynek pracy jest napięty, a krótkoterminowe oczekiwania inflacyjne konsumentów spadły we wrześniu do rocznego minimum (odczyt rocznych oczekiwań inflacyjnych przeprowadzony przez University of Michigan spadł do 4,6%, najniższego poziomu od września 2021 r., z 4,8 Pięcioletnia perspektywa inflacji w ankiecie spadła do 2,8%, spadając poniżej przedziału 2,9%-3,1% po raz pierwszy od lipca 2021 r.). Jeśli Fed będzie nadal podnosić stopy, aby powstrzymać oczekiwania inflacyjne, jaki wpływ będzie to miało nadal na USD w stosunku do euro, GBP, PLN i innych walut, zwłaszcza jeśli Stany Zjednoczone unikną recesji, a Europa w nią wejdzie?

3. Inflacja w strefie euro na poziomie 9,1%. Czy EBC może zrobić wystarczająco dużo, aby go powstrzymać bez wpędzania Europy w recesję? A co z importowaną inflacją w miarę umacniania się dolara?

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

XTB

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here