Naga MarketsPotwierdziły się wcześniejsze informacje. Allegro idzie na giełdę po ponad 8 miliardów zł i z potencjalną wyceną powyżej 44 mld zł. Dziś rozpoczynają się zapisy na akcje Allegro, największej ofercie pierwotnej od 10 lat. Do inwestorów indywidualnych trafią akcje o wartości zaledwie 400 mln zł. Czy warto zapisać się na akcje Allegro? Odpowiedzi na to pytanie udzielił w rozmowie z Piotrem Gembarowskim Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych.

  • Allegro idzie na giełdę
  • Ruszają zapisy na akcje Allegro
  • Czy warto zainwestować w Allegro?

Allegro jest drogie

– Allegro jest niezwykle wysoko wyceniane – uważa Piotr Kuczyński. Ekspert wskazuje, że wycena na poziomie 44 miliardów sprawia, iż wskaźnik cena do zysku odnoszącego się do zeszłego roku wynosi około 120.

Analityk wskazuje, że porównując wyceny Ebaya czy Amazona do Allegro, no to Allegro jest podobne do Amazona, którego wskaźnik c/z wynosi około 150, natomiast w przypadku Ebaya jest to już zaledwie 26. Można więc powiedzieć, że Allegro jest kilkukrotnie droższe. Wskaźnikowo oczywiście.

– Fundamentalnie to jest bardzo drogo. Co nie zmienia postaci rzeczy, że w tej chwili fundamenty grają znikomą rolę. Gra rolę to, że jest mnóstwo pieniędzy, że banki centralne drukują, że rządy zasilają rynki – wskazuje Piotr Kuczyński dodając, że w tej chwili liczy się przede wszystkim to, ile pieniędzy trafia na rynki, nowych pieniędzy, wydrukowanych pieniędzy, wydatkowanych przez rządy pieniędzy, z długu.

Może Cię zainteresować: Allegro publikuje prospekt i rozpoczyna IPO.
Zaoferuje 188 mln akcji

Przyznaje on także, że osobiście nie zamierza inwestować w akcje Allegro ponieważ sytuacja na rynkach jest bardzo niejednoznaczna.

– Przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, w czasie dyskusji o Brexicie, w czasie nasilającej się pandemii (…) to na razie to nie wygląda dobrze i myślę, że mogą być problemy z dużymi zyskami, o ile w ogóle jeżeli chodzi o każdą ofertę, nie tylko Allegro – uważa analityk.

Całą rozmowę Piotra Gembarowskiego z Pitrem Kuczyńskim można obejrzeć poniżej:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułProdukcja gier jest droższa niż produkcja filmów – wskazują eksperci
Następny artykułKolejny lockdown Wielkiej Brytanii niewykluczony. Funt spada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here