Naga Markets

Na każdym kroku można się obecnie spotkać z komentarzami dotyczącymi niedawnej transakcji zakupu akcji Barrick Gold przez Berkshire Hathaway, zarządzanego przez Warrena Buffeta. Eksperci oceniają wpływ tej decyzji na kurs dolara, złota a także na samą amerykańską gospodarkę. Na temat transakcji Buffeta wypowiedzieli się Jesse Felder, autor bloga The Felder Report, Peter Schiff, znany miłośnik złota a także ekspert z portalu Kitco – Paul Harris.

  • Warren Buffett kupił w połowie sierpnia akcje kopalni złota Barrick Gold za blisko 600 mln USD.
  • W międzyczasie, miliarder pozbywał się udziałów w amerykańskich bankach.
  • Jesse Felder: „Buffett zabezpiecza się przed wysoką inflacją”.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycieEkspert 1: Peter Schiff: “Zakup akcji Barrick Gold przez Buffetta to sygnał kontrariański

Peter Schiff to amerykański ekonomista, prezes Euro Pacific Capital, doradca ekonomiczny Rona Paula – kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2008. Pytany, dlaczego Warren Buffet wszedł w Barrick Gold, odpowiedział, Wall Street ma problem, bo zakup akcji Barrick Gold przez Buffetta to sygnał kontrariański. Inwestorzy myślą, że jest już za późno na zakup tego surowca, ale jednak Buffet to wciąż “mądre pieniądze”, więc wydaje się, że wcale nie jest za późno na zakupy złotego kruszcu.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Ekspert 2: Jesse Felder: „Buffett zabezpiecza się przed wysoką inflacją

Jesse Felder, autor bloga The Felder Report opisał swój komentarz do zainstniałej sytuacji w artykule, który zatytułował: “Why Warren Buffett Is Buying Precious Metals (Again)”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: “dlaczego Warren Buffet kupuje metale szlachetne (ponownie)”. Napisał: “Berkshire jest obecnie zbyt duże, by zabezpieczać się przed wysoką inflacją zakupem kruszcu fizycznego, ale może to zrobić kupując akcje kopalni złota i to właśnie zrobiło”. Jego zdaniem można powoli spodziewać się powolnej utraty wartości dolara wobec złota, nie zanosi się na odejście od standardu złota czyli przerwania powiązania kursu USD z ceną złota.

Ekspert 3: Paul Harris (Kitco): „Barrick Gold to biznes o mocnych fundamentach

Paul Harris jest ekspertem z portalu informacyjnego Kitco. Jego zdaniem inwestycja Berkshire Hathaway w Barrick Gold nie było przypadkowe. Harris powiedział: “Buffett od zawsze poszukuje mocnych fundamentalnie spółek, które mają pewne przewagi konkurencyjne, które zawsze są o krok przed konkurencją i które mogą dyktować ceny. Barrick Gold to tak naprawdę klasa sama w sobie na rynku złota”. Zdaniem Harrisa, inwestycja Buffeta jest dobrym biznesem, zdecydowanie pasuje do portfela Berkshire Hathaway.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here