Naga MarketsPara USD/CHF od krachu w styczniu bieżącego roku wspinała się błyskawicznie w górę odrabiając niemal całe straty. Nawet dość głęboka korekta między marcem a majem nie była w stanie złamać byków, które kolejny raz wzięły się do odrabiania strat w okresie wakacyjnym. Tymczasem 4 dni zawieruchy na rynkach akcji wystarczyły by sprowadzić parę do poziomów z czerwca i utworzyć trzeci niższy szczyt w ciągu 12 miesięcy.

Technicznie kurs pary zbliża się do kluczowego poziomu wsparcia 0.9250/0.9300 i tutaj też przebiega wzrostowa linia trendu z ostatnich dwóch dołków w podwójnym dnie z maja i czerwca 2015. Przebicie niżej jest możliwe, jeśli globalne nastroje ulegną dalszemu pogorszeniu, a FOMC zmieni we wrześniu język na bardziej neutralny lub nawet gołębi odwlekając podwyżkę stóp procentowych w czasie – jest to obecnie realne zagrożenie dla dolara, przynajmniej wobec innych bezpiecznych walut, jak EUR, CHF czy JPY.

XM_2408_USDCHFDaily

Przełamanie 0.9250 może wyzwolić spadki w okolice 0.9000 (bariera) oraz 0.8830 (ekspansja 100%).


logo_xm_2Analiza powstała przy współpracy z brokerem XM. Promocja – załóż konto i otrzymaj 30USD bez depozytu. Broker XM oferuje handel FX, CFD, ropa i złoto. Zobacz również ofertę szkoleń internetowych: WebinariaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here