Naga Marketsenglish-newspaperNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Rynek pracy w USA. Dziś o 14:30 nastąpi publikacja najważniejszych danych w tym miesiącu. Poznamy najnowsze statystyki amerykańskiego rynku pracy. Według prognoz powstanie 217 tys. nowych miejsc pracy, co zmniejszy poziom bezrobocia o 0,1 pp. do poziomu 5,2%. Wynagrodzenia w ujęciu miesięcznym mają wzrosnąć o 0,2%.
CODgUAcW8AAmopP
Amerykańskie NFP od 2010 roku
  • Dlaczego te dane są takie ważne? To ostatnia publikacja statystyk dotyczących rynku pracy przed mającym miejsce 16-17 września spotkaniem FOMC. To głównie od tych danych zależeć będzie decyzja FED w sprawie potencjalnej podwyżki stóp procentowych. Jeśli okażą się pozytywne, to zwiększa się szansa na podwyżkę jeszcze we wrześniu.
fed_funds_rate
Stopy procentowe FED na przestrzeni lat
  • Rysa na niemieckiej gospodarce. Zamówienia w lipcu zmniejszyły się o 1,4%, o wiele więcej niż spodziewany przez analityków spadek (0,6%). Najgorzej wypada eksport, który w ujęciu miesięcznym spadł aż o 5,2%, szczególnie mocno obniżyły się zamówienia do krajów spoza strefy euro. Ogólny wniosek płynący z raportu jest taki, że wyjątkowo dobry czerwiec nie jest zapowiedzią długotrwałego trendu.
dax
DAX stracił dziś ponad 2%
  • Spotkanie ministrów finansów krajów G20. W Turcji odbędzie się spotkanie ministrów finansów i przedstawicieli banków centralnych z grupy G20. Przedmiotem dyskusji będą prognozy na temat światowego wzrostu gospodarczego. Rozmawiać się będzie również o wpływie ewentualnego podniesienia stóp przez FED na globalną sytuację. Ważną kwestią będzie również sytuacja krajów rozwijających się w perspektywie osłabienia Chin.
global-gdp-growth-projections-2014-2018
Prognozy wzrostu PKB poszczególnych krajów


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here