Naga Marketstrzy wiedźmy, three witches, 3, Comparic
Trzy wiedźmy pojawiają się nad rynkami tylko 4 razy w roku

Dziś przypada tak zwany dzień Trzech Wiedźm. Co to takiego? Jest to jeden z czterech dni w roku, kiedy wygasają serie instrumentów pochodnych między innymi na indeksy czy akcje. Jak na razie sesja europejska przebiegła bez większych emocji, jednak te mogą się pojawić w drugiej połowie dnia, na rynku są już bowiem obecni inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych

  • Dziś przypada dzień Trzech Wiedźm
  • Czy do końca dnia zobaczymy większą zmienność?

Trzy widźmy pretekstem do większej korekty na rynku akcji?

Jak na razie zmienność podczas sesji była ograniczona, jednak do końca dnia jeszcze sporo czasu. Dopiero godzinę temu rozpoczął się handel w USA. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wygasanie kontraktów (seria wrześniowa), niewykluczone, że na rynku mogą pojawić się większe ruchy.  Analizując obserwacje historyczne, w przypadku kiedy przed wygasaniem kontraktów obowiązywał trend horyzontalny, tendencja lubiła się zmieniać czy tak będzie również tym razem?

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie Nasdaq. Indeks technologiczny znajduje się w newralgicznym miejscu. Okolic okrągłego poziomu 11000 pkt stanowią kluczowe wsparcie. Jeżeli dzisiejsza świeca D1 zamknie się poniżej, większa korekta spadkowa może mieć miejsce. Z kolei pojawienie się tutaj sygnału wzrostowego, może prowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

wykres sp500
US500 interwał D1

Jeśli chodzi z kolei o indeks S&P500, sytuacja wygląda podobnie. Kluczowym wsparciem na tym rynku są okolice poziomu 3300 pkt, gdzie oprócz geometrii 1:1, znajduje się także średnia krocząca, która wcześniej podtrzymywała kierunek wzrostowy. W przypadku wybicia dołem, większa wyprzedaż może mieć miejsce. Jednak dopóki poziom jest broniony cały czas mówimy o trendzie wzrostowym.

Wykres nasdaq
US100 interwał D1

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here