Naga MarketsGiełdy kryptowalut Binance, Kraken i Gate.io stoją w obliczu kontroli pod zarzutem możliwego naruszenia prawa stanowego. Informacje podało biuro prasowe Prokuratury Generalnej stanu Nowy Jork  w opublikowanym we wtorek raporcie.


W kwietniu tego roku stan uruchomił Inicjatywę Integralności Rynków, zwracając się do 13 platform o dobrowolne udostępnianie informacji o swoich praktykach. Chodziło o kontrolę zabezpieczeń przed manipulacjami na rynku i oszustwami. Cztery giełdy – Binance, Kraken, Gate.io i Huobi – twierdziły, że odmówiły spełnienia żądania.

Naruszenie przepisów

Ogłaszając swoją decyzję o nieuczestniczeniu w tej inicjatywie, Kraken oświadczył, że ​​manipulacje na rynku “nie mają większego znaczenia dla większości handlowców kryptowalutowych”, nawet jeśli przyznają oni, że “oszustwa są powszechne” w branży.

W rezultacie Prokuratura Generalna zgłosiła teraz Binance, Kraken i Gate.io do Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS) w kontekście ich potencjalnego naruszenie przepisów dotyczących wirtualnych walut w stanie. Żadna z trzech giełd nie skomentowała jeszcze tych wiadomości.

Problemy na giełdach

W raporcie na temat integralności rynku walut wirtualnych wyodrębniono również trzy  obszary zainteresowań instytucji. Po pierwsze, prokuratura stwierdziła, że wiele platform jeszcze nie wdrożyło narzędzi mających na celu monitorowanie nadużyć. Niektóre firmy stosują także praktyki , które powodują “poważne konflikty interesów”. Chodzi o handel na własny rachunek na ich własnych giełdach, ale także wydawanie własnych wirtualnych walut lub pobieranie opłat za wprowadzanie tokenów. Ostatnim poważnym problemem wymienionym w dokumencie jest to, że giełdy mogą się pochwalić tylko ograniczoną ochroną funduszy klientów.

-Nowojorczycy zasługują na podstawową przejrzystość i odpowiedzialność przy inwestowaniu – na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych lub na platformie kryptowalut. Jednak, jak wynika z naszego raportu, wiele wirtualnych platform walutowych nie ma niezbędnych zasad i procedur, aby zapewnić uczciwość, integralność i bezpieczeństwo- powiedziała w swoim oświadczeniu nowo powołana prokurator generalna Barbara Underwood.

Obecnie czekamy na komentarze 3 giełd.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here