Naga MarketsW związku z pandemią koronawirusa pojawiają się pogłoski, że dojdzie do zamknięcia trzech kopalni w Polsce. Wśród nich wymienia się znaną z tragicznej historii krwawego tłumienia protestów kopalnię „Wujek”. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.

  • PGG posiada w Polsce osiem kopalni, a Tauron zaledwie trzy

Polskie kopalnie wymagają głębokich restrukturyzacji

Wśród przeznaczonych do zamknięcia kopalni dwie należą do PGG (w tym kopalnia „Wujek”) oraz co najmniej jedna należąca do spółki Tauron. Decyzja ma zostać ogłoszona po wyborach prezydenckich, a zamknięcie ma zaoszczędzić środki budżetowe, które zostaną (wg planów) skierowane na walkę z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
PGG poinformowało o prognozach finansowych na Q2 2020, które przewidują stratę w wysokości $178,25 mln. PGG posiada obecnie osiem kopalń, które w Q3 2020 prawdopodobnie zostaną przejęte przez państwową spółkę Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. (SRK) i będą stopniowo wygaszane. Tauron jest w posiadaniu trzech kopalni – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here