Naga Markets

Czy to koniec Kanga Exchange? KNF uważnie przygląda się giełdzie. Komentarz CEO KangaKNF poinformował przed tygodniem o wpisaniu spółek związanych z Kanga Exchange na listę ostrzeżeń publicznych. Urząd złożył także zawiadomienie do Prokuratury w związku z możliwością popełnienie przestępstwa. Sprawa jest zawiła, zatem zaprosiliśmy CEO Kanga Exchange do rozmowy na antenie Comparic24.tv, gdzie mógł on przedstawić swoje spojrzenie na tą sprawę.

  • KNF 14 stycznia 2022 roku dopisał do listy ostrzeżeń spółki Good Investments LTD oraz BSSIP LTD
  • Urząd złożył także do Prokuratury zawiadomienie dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa związanego z prowadzeniem działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKanga Exchange na liście ostrzeżeń KNF

Kanga Exchange to działająca na rynku od 2018 roku giełda kryptowalut. Z biegiem czasu pakiet dostarczanych przez firmę usług poszerzył się o takie narzędzia jak portfel do przechowywania kryptoaktywów (aplikacja mobilna Kanga Wallet), kantory kryptowalut (zarówno stacjonarne jak i online), bramka płatności, platforma IEO, system bilingowy, mechanizm PoS i wiele innych. W ramach działalności platformy wyemitowane zostały także dwa tokeny: rozliczeniowy token KNG i wymienny na udziały token KESH.

KNF 14 stycznia 2022 roku dopisał do listy ostrzeżeń spółki Good Investments LTD oraz BSSIP LTD, zaznaczając, że dotyczy to „funkcjonowania strony kanga.exchange”. Jak twierdzą przedstawiciele giełdy w wystosowanym w piątek oświadczeniu, spółka Good Investments była operatorem giełdy do 11 stycznia bieżącego roku, natomiast spółka BSSIP pełni jedynie działania pomocnicze.

Przedstawiciele platformy stwierdzili wtedy, że nie zostali poinformowani przez KNF lub prokuraturę o prowadzonym dochodzeniu i są gotowi podjąć wszelkie kroki w celu współpracy z regulatorem.

Pełna treść oświadczenia Kanga Exchange w niezmienionej formie znajduje się w tym wpisie: Kanga Exchange – oświadczenie po wpisie na listę ostrzeżeń KNF

CEO Kanga Exchange wyjaśnia sytuację w Comparic24.tv

Z uwagi na to, że sprawa nie jest dokładnie wyjaśniona, postanowiliśmy zaprosić CEO Kanga Exchange, Sławka Zawadzkiego, do przedstawienia swojego komentarza do całej sprawy.

Jednym z głównych punktów sporu jest podanie przez KNF do publicznej wiadomości informacji o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa związanego z prowadzeniem działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

XTB

Do tej pory żadnej korespondencji od KNF w tym względzie nie otrzymaliśmy. Natomiast oczywiście trwają deliberację i rozważania po naszej stronie o co tak naprawdę mogło chodzić pójść. Po prostu podejrzewamy, że być może KNF dopatrzył się w którymś z tokenów obracanym na Kandze znamion instrumentu finansowego, który wymaga specjalnego zezwolenia. – stwierdził Sławek Zawadzki, CEO Kanga Exchange.

My, jako Kanga, specjalnych zezwoleń nie mamy. To nie jest naszą ambicją, żeby obracać tokenami STO, czy też tokenami, które wymagają zezwoleń. Jednak zakładamy, że KNF faktycznie dopatrzył się czegoś takiego i w związku z tym zadziało się to, co się zadziało. – dodał.

–  KNF wciągnął zagraniczne spółki związane z Kangą. W gruncie rzeczy, wciągnął spółkę Good Investment, która była do niedawna jeszcze operatorem platformy Kanga Exchange. Wciągnął brytyjską spółkę BSSIP, która jest spółką pomocniczą, kiedyś miała ona ważniejsze zadanie jeśli chodzi o naszą działalność, ale teraz jest to po prostu spółka operacyjna, którą wykorzystujemy, gdy jest taka potrzeba.

KNF twierdzi, że Kanga nie uzyskała aprobaty Urzędu

Jednym z elementów sporu między Kangą a KNF jest to, że polski regulator wezwał giełdę do “zaprzestania używania w sposób nieuprawniony sformułowań o rzekomej aprobacie KNF, nadal w swoich materiałach”, jak czytamy w tweecie Jacka Barszczewskiego z KNF:

Jest to opinia KNF w zakresie działalności związanej z naszymi kantorami stacjonarnymi i kantorem internetowym. – zaznaczył Sławek Zawadzki z Kanga Exchange.

W tej opinii opisany jest dokładnie model działania, według którego działamy właśnie w przestrzeni stacjonarnej i internetowej. Właściwie, trzeba powiedzieć, że cała Kanga opiera się o ten model. Ten model został wcześniej opisany przez nas jeszcze w KNF. – dodał. – Tam opisujemy, że działamy w oparciu o stablecoina OmegaPLN, OmegaUSD, OmegaEURO. Cały ten dokument, który jest podstawą wydania opinii KNF-u jest bogaty w różne grafy, opisy, itp. W tym względzie uważamy, że dostaliśmy pozytywną opinię KNF w zakresie tej działalności i tylko o to nam chodziło.

Więcej na temat całej sytuacji, m.in. o przyszłej działalności Kanga Exchange i o tym, jakie kroki podejmie platforma, w rozmowie na antenie Comparic24.tv. Odnośnik do niej znajduje się u góry artykułu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara złoty | amica akcje rekomendacje | gbp online | comparic | kruk akcje opinie | kurs franka wykres | datawalk akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here