Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Poniedziałkowa sesja w powolnym tempie rozpoczyna kolejny tydzień na rynkach. Chciałbym życzyć wesołego celebrowania Święta Smoczych Łodzi, odpoczynku tym, którzy świętują Spring Break w Wielkiej Brytanii i chwili zadumy wszystkim Amerykanom w trakcie dzisiejszego Memorial Day. Reszta świata będzie znużona do granic możliwości.


Wszystko ze względu na niewielką ilość danych makroekonomicznych w poniedziałkowym kalendarzu, co sprawia, że dzisiejsza sesja może faktycznie być nieco nudna. Dział poświęcony Trumpowi będzie więc dziś pusty – każdy, nawet prezydent zasługuje na dzień przerwy.

Ale żarty na bok. Piątkowa publikacja amerykańskiego PKB okazała się zaskakująco silna. W trakcie pierwszego kwartału 2017 roku gospodarka Stanów Zjednoczonych urosła o 1,2%. To zdecydowanie więcej niż oczekiwali tego analitycy ponieważ konsensus rynkowy ustabilizował się na poziomie 0,9%. Piątkowe dane pozytywnie wpływają na sentymenty – zarówno konsumentów jak i przede wszystkim przedsiębiorców. Prezydent zapowiadający obniżki podatków może jedynie polepszyć nastroje rynkowe. Wszyscy więc trzymamy kciuki za Trumpa.

Rzut oka na poziomy Bitcoin

Spora część rynków będzie dziś nieczynna z powodu świąt, które wymieniłem we wstępie tego artykułu. Na szczęście platforma eToro umożliwia handel non-stop na pewnej klasie aktywów. Są to oczywiście kryptowaluty, które w ostatnich dniach były na celowniku niemal wszystkich traderów. Aktualne wykresy BTC i reszty gangu wskazują jednak na to, że cała impreza może dobiegać końca.

Do tej pory mieliśmy do czynienia z wykresem podobnym do wykresu funkcji logarytmicznej. Bitcoin pod koniec minionego tygodnia zanurkował jednak o nieco ponad 900 USD by przez weekend odrobić połowę spadków. Na podstawie ostatniej akcji cenowej (price action) można już wyznaczyć kilka poziomów wsparć i oporów. Najważniejszym wydaje się być poziom 1900 USD ponieważ jego przekroczenie będzie oznaczać kontynuację niedźwiedziej tendencji BTC. Logicznym wsparciem do którego powinien dązyć Bitcoin jest dopiero 1300 USD. Za nim jest jeszcze poziom 780 USD skąd cały ruch wzrostowy się rozpoczął.

Sprawdź warunki handlu kryptowalutami na platformie eToro

Za dalszymi wzrostami BTC przemawia fakt, że nie słabnie popyt na tę walutę ze strony Japonii. Również Indie przymierzają się do zaadaptowania walut wirtualnych, być może wieści na temat rozruszania tego rynku dodadzą paliwa bitcoinowym bykom.

Wciąż śledzimy Wyspy

Pomimo tego, że Wielka Brytania dziś oficjalnie nie pracuje, tamtejsza polityka jest w głowach i na ustach wielu traderów. Doceniam pracę jednego z naszych Popularnych Inwestorów InvestusaMaximusa, którego zagrania w tej chwili kopiuję. Dziś rano dostałem notyfikację o nowym wpisie Investusa, którym chciałbym się z Wami podzielić:

“Seria – Wybory w Wielkiej Brytanii. Dzień dobry. Dziś poznamy kolejne sondaże przedwyborcze i wszystko wskazuje na to, że w ostatnim tygodniu kampanii, wyścig wyborczy staje się coraz bardziej wyrównany. Partia Konserwatywna ma coraz mniejsze szanse na wygraną, choć musimy pamiętać o tym, że są to tylko sondaże…”

W tym momencie sytuacja nie przedstawia się dobrze. Ostatnie sondaże wykazały, że przewaga partii Theresy May zmniejsza się…

Spoglądając na wykres GBP/USD dostrzegamy dramatyczne efekty zmiany nastawienia mieszkańców Wysp do obecnego rządu:

Niebieskim owalem zaznaczyłem reakcję rynku na wieść o przedterminowych wyborach w Wielkiej Brytanii. Wówczas rynek rzucił się do kupna funta, mając jednocześnie na uwadze ogromną przewagę w sondażach parti rządzącej. Opór na poziomie 1,3000 wciąż nie został na stałe przekroczony i wydaje się być kluczowym poziomem na wykresie kabla.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here