Naga MarketsniedźwiedźIndeksy giełdowe zaliczają w ostatnich dniach silną przecenę. Wiele wskazuje na to, iż główna przyczyna leży w ponownej eskalacji wojny handlowej między USA, a Chinami.  Przedstawiciele Państwa Środka wyrazili głęboką niechęć do dalszych negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi. Według chińskich urzędników, decyzja Donalda Trumpa o nałożeniu 10% ceł na  towary, poddaje pod dużą wątpliwość możliwość dalszych negocjacji. Na łamach programu „To warto wiedzieć” w Comparic24.TV Adam Rak przybliża aktualną sytuację na światowych indeksach giełdowych. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów.


Czerwono na Wall Street

Dodatkowo chiński rząd zalecił przedsiębiorcom wstrzymanie zakupów towarów rolnych z USA. Eskalacja wojny handlowej na linii USA – Chiny przekłada się w znaczący sposób na niedźwiedzie nastroje na rynku akcyjnym.

Mocne spadki na Wall Street, które zdaniem ekonomistów są odpowiedzią na eskalację konfliktu pomiędzy USA, a Chinami. Rynki akcyjne odpowiadają na wyraźny risk-off. Dow Jones -2,9% poniżej kreski, S&P 500 -2,98%, Nasdaq -3,47%. Szczególnie mocna przecena na naszym polskim WIG20, który testuje wsparcie 2160, spadki których nie widzieliśmy od początku maja – oznajmił Adam Rak z Comparic24.TV.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWojna handlowa budzi kolejne obawy rynkowe
Następny artykułPrzychody Wojasa wzrosły o 21,84 mln zł, co daje +33,7% r/r w lipcu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here