Naga MarketsWall Street i USAOptymizm na rynku kryptowalut rośnie. Wszystko dlatego, że cena bitcoina wystrzeliła i nadrabia straty po katastrofalnym okresie 2018 r. Mało tego pojawiają się głosy, że pozycja cyfrowych walut jeszcze bardziej się wzmocni, bowiem, coraz więcej ludzi traci wiarę w Rezerwę Federalną i jej „nieodpowiedzialną” politykę.

Travis Kling jest założycielem Ikigai Asset Management. Mówi, że niedawna manipulacja stóp procentowych przez FED spowodowała, że ​​wielu ludzi straciło już wiarę w banki centralne. To z kolei spowoduje, że społeczeństwo może odwrócić się w stronę BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Temu BTC rośnie?

Kling uważa, że ​​niedawny skok ceny bitcoina był spowodowany właśnie rosnącą nieufnością wobec Rezerwy Federalnej. Ponoć obywatele widzą teraz, jak banki centralne manipulują rynkami. Naturalną reakcją tej bardziej świadomej części społeczeństwa jest ucieczka w kryptowaluty. Inwestorzy będą coraz mocniej przyglądać się bitcoinom jako formie zabezpieczenia przed tradycyjną polityką monetarną.

Kling dodał też, że błędna polityka „luzowania ilościowego” FED-u zwiększa nieufność społeczeństwa względem banków centralnych. Ponoć za całym procesem stoi… prezydent Donald Trump.

FED jest niezależny!

Z kolei Larry Kudlow – główny doradca ekonomiczny Białego Domu – twierdzi, że FED jest niezależny i nie przyjmuje zleceń od Trumpa. Gdyby było inaczej, Rezerwa Federalna nie podniosłaby stóp procentowych cztery razy w samym 2018 roku.

“FED jest niezależny. Nie próbujemy narażać na szwank tej niezależności”

-uważa Kudlow.

W marcu 2019 r. przewodniczący FED Jerome Powell zasugerował, że nie podniesie stóp procentowych w tym roku. To spowodowało, że Wall Street odetchnęła z ulgą.

Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe siedem razy podczas dwuletniej prezydencji Trumpa – w samych tylko 2018 roku miało to miejsce aż cztery razy. W przeciwieństwie do tego, FED zwiększył stopy tylko raz podczas całej ośmioletniej prezydencji Baracka Obamy.

Krytycy Rezerwy Federalnej twierdzą, że nadszedł czas na zniesienie banku centralnego. Były kongresman Ron Paul – ojciec obecnego senatora Randa Paula – wielokrotnie mówił, że FED powinien pozwolić wolnemu rynkowi dyktować stopy procentowe zamiast sztucznie nimi manipulować. Zamiast pomagać gospodarce, sztuczne machinacje FED-u mogą rzeczywiście spowodować recesję.

Paul dodaje też, że jedynym sposobem na uniknięcie recesji wywołanej przez FED jest umożliwienie ludziom korzystania z alternatywnych walut, takich jak bitcoin i zwolnienie kryptowalut z podatków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here