Naga MarketsPodczas gdy oczy inwestorów całego świata skierowane są na spółkę Tesla w branży produkcji samochodów elektrycznych, gdy tylko mówimy o jego rosnącym konkurencie – Apple, coraz rzadziej można usłyszeć drwiący śmiech. Według wielu, Apple Inc. wchodząc na rynek samochodowy może wstrząsnąć rynkiem pojazdów elektrycznych w taki sam sposób, w jaki iPhone zrewolucjonizował branżę komunikacji mobilnej. Tesla zatem ma się czego obawiać?

  • Apple rośnie na największego konkurenta Tesli
  • Coraz więcej analityków zaczyna sądzić, że Apple może przegonić spółkę Muska
  • Cathie Wood nadal jednak stawia na Teslę w tej branży
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Mało kojarzona z branżą EV spółka Apple wyrasta na rywala Tesla Inc.

Morgan Stanley, jeden z najbardziej liczących się banków inwestycyjnych w USA uważa, że Apple Inc. wchodząc na rynek samochodowy może wstrząsnąć rynkiem pojazdów elektrycznych w taki sam sposób, w jaki iPhone zrewolucjonizował branżę komunikacji mobilnej w 2007 roku. W te sposób również analitycy podmiotu stawiają tezę, że jeśli spółka rozpędzi się w dalszych pracach nad samochodami elektrycznymi, może być ona największa zmorą Tesli w branży.Jak wiemy nie od dziś, największa firma na świecie pod względem wartości rynkowej planuje wprowadzić na rynek samochód z pełną zdolnością samojeżdżenia do 2025 roku. Globalny kawałek toru, wart 10 bilionów dolarów jest do wzięcia jeśli Apple wejdzie w tę przestrzeń mocniej, niż dotychczas co może oznaczać deptanie po piętach takich firmom jak Tesla czy Ford Motor Co.

wykres Kurs akcji Tesla H1 25.11.2021
Kurs akcji Tesla H1 25.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dotychczas wejście Apple do każdej branży regularnie okazywało się katalizatorem rozwoju nowych technologii. Czy to smartfony, tablety czy smartwatche, premiery produktów firmy prawie zawsze prowadzą do ekspansji danego rynku, a Apple zajmuje na nim znaczną część. Pytanie jednak brzmi, czy kolejna próba ekspansji w postaci branży produkcji samochodów elektrycznych będzie dla firmy kolejnym złotym interesem?

Według części analityków jest to coraz mocniej liczący się gracz. Według Cathie Wood, prowadzącej Ark Invest – to jednak Tesla pozostanie numerem jeden, wiodącym liderem niezależnie od sprzyjających okoliczności dla spółki Apple. Według niej również, kiedy w zeszłym roku Tesla przechodziła problemy z Modelem 3, Tim Cook popełnił błąd nie podchodząc do stołu negocjacyjnego, gdy Musk chciał sprzedać firmę. Obecnie wyścig w branży EV (ang. electric vehicle) – samochodów elektrycznych może być samonapędzającym się ogniwem dla obu spółek.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here