Naga MarketsCzy srebro w 2021 roku znacząco wzrośnie? Komentuje David JonesSrebro od marcowych dołków na wysokości poziomów zaledwie 11 dolarów rosło do wakacji o 150% osiągając pułap cenowy niemal 30 dolarów, najwyższy od ponad 7 lat. Stopa zwrotu znacznie wyprzedziła tą obserwowaną na złocie i nawet pomimo korekty spadkowej w okolice 24 dolarów „biały metal” nadal od stycznia umacnia się o 37%. David Jones, główny analityk Capital.com analizuje, jak cena srebra może zmieniać się w 2021 roku i czy jest szansa na pokonanie obecnych poziomów cenowych.

  • Notowania srebra w 2020 roku przypominały istny roller-coaster, kończąc ostatecznie zwyżkami w okolice poziomu 30 dolarów za uncję
  • W raporcie opublikowanym pod koniec października, analitycy Metals Focus stwierdzili, że oczekują wzrostu cen srebra “znacznie powyżej” 30 dolarów za uncję
  • Analitycy Citibanku są również optymistami co do przyszłości cen metalu. Przewidywana przez bank cena srebra wynosi 40 dolarów za uncję w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Te artykuły również Cię zainteresują
Srebro pewnym aktywem na niepewne czasy

Nowe bodźce fiskalne i monetarne na dużą skalę wydają się nieuniknione, biorąc pod uwagę niepewne ożywienie gospodarcze i wciąż wysokie statystki dotyczące zachorowań na Covid-19. To samo może mieć miejsce w Europie, gdzie rekordowa ilość zakażeń i nowe lockdowny również budzą wątpliwości co do przewidywanego ożywienia gospodarczego. Argumenty przemawiające za srebrem (i inwestycjami w złoto) pozostaną zatem silne, wynika z analizy Davida Jonesa.

– Ponowne wprowadzenie ograniczeń wynikających z drugiej fali koronawirusa prawdopodobnie spowoduje ograniczenie aktywności przemysłowej. A ponieważ srebro jest znane z podwójnych właściwości zarówno metalu szlachetnego jak i przemysłowego, inwestorzy powinni przygotować się na zwiększoną zmienność w przyszłości. Podczas gdy niższy popyt nie musi oznaczać spadku cen, może on nadal ograniczać zyski srebra w najbliższym czasie – komentował David Jones.

Zdaniem głównego analityka Capital.com główne poziomy wsparć i oporów dla rynku srebra wypadają obecnie na wysokości: 26,00, 27,60 oraz 29,85 jeżeli chodzi o opory oraz 21,65, 20,00 oraz 16,95 jeżeli chodzi o poziomy wsparć.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFunt i dolar przed decyzją BoE i FED – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułFundusze shortują CD Projekt! Cyberpunk 2077 pogrąży CDR?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here