Naga MarketsCzy spółki z GPW są gotowe na informowanie o ESG?Na ile spółki giełdowe są gotowe na przedstawienie inwestorom informacji dotyczących ESG (E – Środowisko, S – Społeczna odpowiedzialność i G – Ład korporacyjny-przyp red.) – zastanawia się Krzysztof Szułdrzyński, partner PwC CEE Sustainability Assurance Lider, PwC w rozmowie z ISBnews.TV.

  • ESG na świecie staje się standardem, na który uwagę zwraca coraz większa liczba akcjonariuszy
  • Największym problemem w raportowaniu ESG wciąż pozostaje brak jednolitych standardów i metodologii
  • W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych

Te artykuły również Cię zainteresują
ESG na GPW coraz ważniejsze dla inwestorów

Na świecie są trzy czynniki, które wspierają agendę ESG i powodują, że jest ona coraz ważniejsza. To jest presja rynku na spółki, presja ze strony inwestorów i aspekt regulacyjny – mówi Krzysztof Szułdrzyński.

Czynniki ESG (environmental, social i governance) obejmują dbałość o środowisko, kwestie społeczne i sposób prowadzenia biznesu (np. to, jak firma neutralizuje swoje emisje CO2, zmniejsza zużycie wody, współpracuje z lokalnymi społecznościami, jak dba o sprawy pracownicze i jaką ma politykę w kwestiach etyki i przeciwdziałania korupcji).

– Dzisiaj żaden globalny inwestor zarządzający aktywami nie może powiedzieć: „kwestie ESG mnie nie interesują, interesuje mnie tylko to, żeby jak najwięcej zarobić” – mówił w połowie stycznia prezes GPW, Marek Dietl.

„Krajowi inwestorzy i emitenci w świetle europejskich kryteriów ESG. Rola rodzimego rynku kapitałowego w promowaniu zrównoważonego finansowania” będzie jednym z tematów XXI Konferencji Izby Domów Maklerskich, która odbędzie się 4-5 marca br. w formule hybrydowej. Mottem tegorocznej konferencji będzie „Rynek kapitałowy dla inwestycji i wzrostu gospodarczego w czasie spowolnienia”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFed kontra rynek obligacji. Co przyniesie nowy tydzień? Komentuje P. Kwiecień
Następny artykułBNP Paribas BP: Decyzje ws. konwersji kredytów w CHF nie zapadną przed 25 III
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here