Naga MarketsCzy spółka giełdowa może z powodzeniem przeprowadzić akcję crowdfundingową? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka audycji CrowdTalks, w której Michał Stanek przybliża widzom tematy związane z crowdfundingiem. Crowdtalks to program, w którym poruszane są tematy crowdfundingu, crowdinvestingu, oraz te związane ze społecznością crowdfundingową. Gościem tego odcinka jest Edward Mężyk – prezes OXYGEN S.A.

  • Czym w ogóle jest crowdfunding?
  • Oxygen S.A. jako jedyna ze spółek notowanych na giełdzie odnotowała sukces w kampanii crowdfundingowej.
  • Pandemia COVID-19 sprzyjała spółce w zebraniu blisko 1,5 mln zł.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Czym jest crowdfunding?

Istnienie crowdfundingu ściśle wiąże się z powszechnym dostępem do internetu. Cały proces polega na tym, że pomysłodawca danego projektu prosi o wsparcie finansowe internautów, w zamian oferując określone korzyści – np. gotowy produkt lub zniżkę przy jego zakupie, gdy wejdzie już do sprzedaży. W intrenecie funkcjonuje coraz więcej serwisów, które udostępniają każdemu możliwość wystosowania apelu do społeczności i zbierania pieniędzy na dany cel.

Wiele z produktów, które zaistniały na serwisach crowdfundingowych kilka lat temu, dziś jest w powszechnym użyciu. Przykładem szczególnego sukcesu ze świata elektroniki okazało się urządzenie wykorzystujące technologię virtual reality – Oculus. Na jego realizację zebrano ponad 2,4 mln dolarów.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Czynniki które pomogły spółce Oxygen odnieść sukces w swoim crowdfundingu

W drugiej połowie marca Premium Funds, który zmienia nazwę na Oxygen, jako pierwsza giełdowa firma pod logo swojej spółki zależnej Mousetrap Games, rozpoczęła zbiórkę środków w crowdfundingowej emisji akcji na produkcję gier mobilnych. Ponadto nie wyklucza w przyszłości kolejnych emisji akcji w ramach kampanii crowdfundingowych, informował kilka miesięcy temu prezes Premium Fund, obecnie Oxygen S.A., CEO Mousetrap Games Sp. z o.o. Edward Mężyk.

Mężyk wypowiedział się wówczas na temat całej akcji: “To według naszej wiedzy pierwsza tego typu zbiórka organizowana przez spółkę notowaną na giełdzie, także na NewConnect. Traktujemy ją jako sposób na zbudowanie społeczności osób zainteresowanych rozwojem grupy, w skład której wchodzi Mousetrap Games. Po zakończeniu tej zbiórki dokonamy ewaluacji i zdecydujemy, czy w przyszłości ją powtórzymy”.

Kampania crowdfundingowa firmy Oxygen S.A. zakończyła się sukcesem, a spółka zebrała blisko 1,5 mln zł., choć pierwotny cel zakładał kwotę 2 mln zł.

W zamieszczonym wywiadzie, prezes firmy wypowiada się na temat wpływu wybuchu pandemii COVID-19 na powodzenie kampanii. Po giełdowym krachu, ludzie zaczęli inwestować w coś co jest płynne.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here