Naga MarketsAuthor: Morgan
Creative Commons Attribution License

Dominujące czynniki wpływające na CAD będą prawdopodobnie – zdaniem Credit Agricole – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

“Na froncie wewnętrznym, uważamy, że rynki finansowe będą uważnie przyglądały się danym raportowanym w tym tygodniu, zwłaszcza po odczycie dynamiki PKB w styczniu, która pobiła oczekiwania. W rzeczywistości, 0.5% wzrost w styczniu zrekompensował 0.5% spadek w grudniu. Co więcej, wzrost w styczniu wyprzedza nieznacznie średnią z 4-go kwartału, jednak znajduje się wciąż poniżej prognoz Banku Kanady. Biorąc pod uwagę  wsteczną naturę raportów o PKB rynki finansowe będą raczej skupione na marcowym PMI i raporcie o zatrudnieniu. PMI w lutym wzrosło powyżej 3-miesięcznej średniej kroczącej pierwszy raz od listopada, sugerując, że sektor wytwórczy nabiera tempa.”

Raport dotyczący zatrudnienia w marcu ma, zgodnie z oczekiwaniami, pokazać szeroko zakrojoną poprawę. Jakkolwiek, uważamy, że poprawa w rodzimej aktywności gospodarczej jest w dużej mierze kosmetyczna i z tego względu BoC, naszym zdaniem, utrzyma swoje nastawienie w stronę luzowania.

Podobnie jak EUR, CAD prawdopodobnie odzwierciedla względną perspektywę rozbieżności pomiędzy polityką Fed oraz BoC. W związku z tym, uważamy, że nadchodzący raport o zatrudnieniu z USA może być katalizatorem dla rynku do odbudowywania krótkich pozycji na CAD pomimo rosnącej różnicy między rentownościami w US i Kanadzie.

Technicznie, uważamy, że USD/CAD podchodzi do atrakcyjnych poziomów, z których można sprzedawać rajd dolara kanadyjskiego. Opowiadamy się za kupowaniem USD/CAD w dołkach i dostrzegamy, że para zaczęła budować bazę w pobliżu 1.10. Rynek pozostaje w krótkich pozycjach na CAD, jednak ostatni raport CFTC wskazuje na ostre ściśnięcie tych shortów.”

USD/CAD wykres dzienny. Opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here