Naga MarketsPlik banknotów o nominale 100 złotych (PLN) zwniięty gumkąSilne wzrosty wyceny polskiego złotego powodują, że PLN znajduje się na poziomach ostatni raz widzianych pod koniec lipca br. Jednak nie sam wzrost a jego dynamika może szokować. Tylko od początku października złotówka umocniła się w stosunku do euro niemal 2,3%. Czy siła złotego utrzyma się do końca tego roku? Między innymi na te pytanie odpowiada Roman Ziruk, analityk Ebury.


Sytuacja geopolityczna wspiera siłę złotówki

Polski złoty pozostaje mocny i umacnia się nie tylko względem euro czy dolara amerykańskiego, ale również i franka szwajcarskiego. Jedyną walutą, która jest silniejsza od złotego jest jak na razie brytyjski funt. Czy siła polskiego złotego to zasługa polskiego rządu czy może w pewnym momencie inwestorzy globalni zauważyli, iż nasza waluta jest nadzwyczaj tania?

Myślę, że to ta druga kwestia. Naszym zdaniem złoty był fundamentalnie niedowartościowany przez bardzo długi okres czasu i ostatecznie w ostatnich tygodniach wygląda na to, że inwestorzy zagraniczni i ogólnie percepcja rynku zaczyna się kierować w stronę polskiej waluty – oznajmił gość programu.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here