Naga MarketsJeśli masz już dość złych wiadomości z rynku kryptowalut, nie czytaj tego newsa. Rentowność wydobycia bitcoinów osiągnęła bowiem poziom zaledwie 0,07 USD za T / Hash. To najniższy pułap, jaki kiedykolwiek widziano w sieci.


Bitcoin mining: mocny spadek zyskowności

Współczynnik hash, który niemal stale rejestruje nowe maksima, również dziś zanurkował. Tak, rynek kryptowalut przeżywa kryzys na paru poziomach. Poniżej można zobaczyć wykresy dot. kolejno oby współczynników:

Wielu ekspertów przewiduje, że w perspektywie długoterminowej kurs BTC osiągnie nowe ATH. Tyle że problem pojawia się na poziomie miningu, czyli utrzymania blockchaina kryptowaluty.

Po pierwsze, już w maju czeka nas halving. To zjawisko podziału nagrody dla górników BTC. Krótko mówiąc: za taką samą ilość zużytego prądu, miner otrzyma 50 proc. BTC w porównaniu z tym, ile otrzymałby dziś. Cena za 1 BTC, które potem górnik sprzedaje, powinna być więc dostatecznie wysoka, by pokryć koszty energii, ale i dać mu zarobek. Eksperci już teraz zauważają, że problemy będą mieli użytkownicy np. urządzeń Bitmain Antminer S9. Jak wyliczają, by czerpać zyski z wydobycia przy użyciu tego sprzętu, cena BTC musi znaleźć się na poziomie ponad 7 643 USD.

Lepiej mają się górnicy, którzy korzystają z modelu S17. Im wystarczy cena 3598 USD.

Co to oznacza dla rynku?

Miejmy tylko nadzieję, że cena BTC jednak wzrośnie dla maja. Obecny kryzys na wykresie jest wynikiem koronawirusowej paniki, która dotknęła przecież też złoto i srebro.

Dziś też nastroje rynkowe pokazują, że sentyment dot. BTC jest ekstremalnie zły. Indeks strachu i chciwości sugerował wczoraj nawet poziom… 3 na 100, jeśli chodzi o optymizm w branży.

Nie widać tego jednak w ankiecie przeprowadzonej przez portal Bitcoinist. Aż 59 proc. czytelników uznało, że BTC zaliczy jeszcze rajd wzrostowy dot. halvingu, na który liczyło wielu inwestorów. 14 proc. nie widzi na to szansy. 8 proc. nie interesuje się już tą kwestią, zaś nie wiem, co o tym myśleć 19 proc.

Pamiętajmy, że potencjalny upadek BTC oznacza jednocześnie szansę dla innych kryptowalut i blockchainów, np. Ethereum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

  1. ci co mają darmowy prąd i tak będą kopać a przecież nie wiele sprzętu potrzeba by utrzymać sieć 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here