Naga MarketsPróbując ocenić wartość danego aktywa inwestorzy mają tendencję do wyszukiwania opinii innych ludzi na jego temat. Niech przykładem będzie rynek kryptowalut, gdzie John McAfee, twórca sławnego antywirusa stał się kryptowalutowym bogiem mogącym wpłynąć na wycenę jakiegokolwiek coina pojedynczym tweetem. 


Do prognoz dotyczących tego wciąż młodego, lecz jakże emocjonującego rynku dołączył niedawno Warren Buffett, który wieszczy rychły koniec kryptowalut. Jednocześnie, znany inwestor zapowiedział, że nie zamierza zajmować krótkich pozycji na futures na BTC jednak uważa, że w ciągu pięciu kolejnych lat ich wycena będzie niemal zerowa. Co mnie najbardziej zdziwiło to fakt, że Buffett głośno przyznał, że nie rozumie ani kryptowalut, ani technologii która za nimi stoi. Teraz wszystko ma sens…Rynki tradycyjne

Słabość rynku obligacji o której pisałem wczoraj wydaje się wpływać na giełdowe parkiety. Te nadzwyczajne momentum wzrostowe jakie obserwowaliśmy przez cały ubiegły rok powoli się wyczerpuje, a Wall Street zakończyło wczoraj sesję z niewielkimi stratami. 

Legendarny już inwestor rynków obligacji Bill Gross jest zdania, że to co w tym momencie obserwujemy na rynkach to dopiero początek spadków. Myślę, że warto też przyjrzeć się cenie ropy naftowej, która znalazła się w bardzo ciekawym miejscu na wykresie.

Południowokoreański ban na krypto?

W trakcie pogłębiających się spadków na rynku coraz większą uwagę zwraca się na doniesienia z Korei Południowej. Jak wiemy, kraj ten jest największym centrum obrotu kryptowalutami. Nie dziwi więc coraz większa obawa posiadaczy Bitcoina o możliwe restrykcje względem tego rynku.

Bezpieczny handel na kryptowalutach? Sprawdź ofertę eToro!

Nie tak dawno bowiem rząd w Seulu wprowadził zapis w prawie zakazujący anonimowych rachunków na giełdach krypto i umożliwił krajowym organom regulującym rynki finansowe do kontroli tych firm. W środę, przedstawiciele urzędu skarbowego weszli do siedzib Coinone oraz Bithumb, więc pogłoski o możliwym zakazie handlu w Korei nabrały mocy.

Rynek wyraźnie się przejął ostatnimi wydarzeniami – Bitcoin, Litecoin, Dash oraz Ripple zniżkują. Ethereum pozostaje bezpieczną przystanią rynku kryptowalutowego, głównie za sprawą niższej ekspozycji w Korei Południowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here