Naga MarketsTrzymajcie shorty na EUR/USD! Credit Suisse i CommerzbankCoraz częściej i coraz głośniej mówi się o prawdopodobnym rozszerzeniu programu skupu aktywów przeprowadzanego aktualnie przez EBC. Commerzbank w swoim dzisiejszym komentarzu walutowym zastanawia się kiedy i czy w ogóle możliwe jest wprowadzenie dodatkowych regulacji związanych z europejskim QE. Jak taka decyzja wpłynie na wycenę EUR?


Pytaniem na które starają się znaleźć odpowiedź inwestorzy jest raczej kiedy, niż czy Europa zdecyduje się na rozszerzenie skupu aktywów – przekonuje bank. Dotychczas członkowie Europejskiego Banku Centralnego unikali mówienia wprost o programie luzowania ilościowego, choć sam prezes Draghi wielokrotnie już zapewniał, że EBC jest zdeterminowane do wszelkich działań w imię zabezpieczenia wzrostu gospodarczego Europy. Również Yves Mersch – członek Rady EBC przyznał ostatnio, że Bank nie będzie się wahał przed podjęciem działań, jeśli prognozy dotyczące poziomu inflacji byłyby niezadowalające – zaznacza Commerzbank.

To, na co EBC musi również zwrócić uwagę, to słabszy rozwój gospodarek wschodzących – przekonuje bank. Silniejsze ostatnimi czasy EUR oraz zniżkujące ceny surowców zwiększyły ryzyko spadku prognoz dotyczących wzrostu gospodarczego oraz poziomu inflacji tych krajów. NIemniej jednak, analitycy Commerzbanku przyznają, że jest jeszcze zbyt wcześnie na przyznanie, czy te czynniki wpłyną w znaczący sposób na inflację Strefy Euro.zew

Najtrafniejszym pytaniem w tym momencie jest: jak długo EBC będzie w stanie czekać, przed podjęciem dalszych kroków? Commerzbank zauważa, że spowolnienie gospodarcze krajów rozwijających się może z łatwością przeniknąć również do Niemiec. Indeks ZEW od dłuższego czasu wskazuje na taką możliwość, wynik dzisiejszej publikacji z całą pewnością wskaże czy sytuacja rzeczywiście jest tak poważna jak kreują ją analitycy banku.

Aktualna sytuacja na EUR wskazuje na to, że inwestorzy nie przewidują przedłużenia luzowania w najbliższym czasie. To jednak szybko może się zmienić, gdy opublikowane zostaną kolejne raporty dotyczące sentymentu Europejczyków oraz przedstawiające twarde dane makroekonomiczne publikacje wskazujące na wolniejszy rozwój Strefy. W takim przypadku EUR czeka szybki powrót w kierunku minimów z pierwszego kwartału 2015 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPołudniowy przegląd rynku – AUD/JPY już -1.1%
Następny artykułStrategia WiViSt – setupy GBPUSD, EURUSD, BOEING
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here