Naga MarketsRosyjskie budynki nocąZaskakujące informacje. Ponoć Wenezuela rozmawia z Rosją na temat dokonywania transakcji za pomocą Petro. W ten sposób oba kraje mogłyby obchodzić sankcje, które nakładają na nie Stany Zjednoczone.

Pierwsze doniesienia dot. rzekomej współpracy na linii Rosja-Wenezuela na polu kryptowalut, pojawiły się jeszcze w grudniu 2018 r.. Podobno w tym okresie rosyjscy urzędnicy analizowali technologię Petro. Te parę miesięcy temu nie zapadły żadne decyzje.

„Przedstawiciele naszej służby podatkowej i banku centralnego zapoznali się obecnie z kryptowalutą (Wenezueli)”

– powiedział jednak wiceminister finansów Siergiej Storchak.

Wspólna kryptowaluta?

W ostatni piątek (17 maja) ambasador Wenezueli przy ONZ Jorge Valero powiedział:

„Obecnie próbujemy przeprowadzać transakcje przy użyciu innych walut, w tym utworzonej przez nas kryptowaluty Petro.”

Nie podał więcej danych, ale, jak widać, Wenezuela chce wykorzystać Petro do swoich celów makroekonomicznych. Prawdopodobnie będzie próbowała omijać sankcję, które nałożyły na nią USA.

Nie oznacza to jednak, że wszystko pójdzie tak łatwo. Nawet sami członkowie rosyjskiej Dumy wyrazili już obawy dotyczące „eksperymentalnego” cyfrowego tokenu. Członek komitetu ds. gospodarki cyfrowej, Arsenij Poyakov, stwierdził jakiś czas temu:

„Krajowa kryptowaluta Wenezueli była i jest odważnym eksperymentem. Ogólnie rzecz biorąc nic się nie zmieniło. Nie była wspierana przez nic poza pięknymi słowami, a to nie uległo zmianie.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co z Petro?

Losy Petro i samej Wenezueli trudno dziś przewidzieć. Krajowi grozi wojna domowa. Opozycja ogłosiła swojego prezydenta. Publikuje też apele, prosząc o interwencje USA i inne kraje. Prezydent Donald Trump ponoć bierze pod uwagę wysłanie tam… prywatnych oddziałów, które byłyby wytrenowane i uzbrojone przez amerykańskich specjalistów. Grozi to zamachem stanu.

Z kolei ostateczny upadek reżimu prezydenta Nicolasa Maduro będzie skutkował końcem Petro. Zresztą sami Wenezuelczycy głosują w tej sprawie portfelami i wybierają bitcoina, a nie rządowy token. Obroty na LocalBitcoins rosną od kilku miesięcy.

Z kolei Rosja ponoć bierze pod uwagę stworzenie własnego KryptoRubla. Przynajmniej takie doniesienia pojawiają się od ponad roku…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here