Naga MarketsCzy Ripple to dobra inwestycja w 2021 roku? Prognoza cen XRPXRP jest jedną z największych kryptowalut na rynku, będąc natywnym tokenem sieci Ripple. Działa w unikalny sposób w porównaniu z innymi monetami, torując drogę do nowych, wyjątkowych możliwości. Jednak utrata na początku roku tytułu trzeciej co do wielkości kryptowaluty rzecz Tether sprawiła, że wielu inwestorów wątpi w potencjał projektu w przyszłości.

  • Z racji, że ten niezwykle burzliwy rok zmierza ku końcowi – czy istnieją racjonalne powody, żeby inwestować w Ripple? Dlaczego warto wybrać XRP zamiast mnóstwa innych dynamicznie rozwijających się kryptowalut w 2021 roku?
  • W tym artykule staramy się odpowiedzieć na to pytanie, analizując z najnowsze wiadomości i  wydarzenia, które prawdopodobnie wpłyną na wzrost wartości kryptowaluty Ripple w przyszłości.
  • Zagłębiamy się również w prognozy analityków, aby dowiedzieć się, jak mogą wyglądać według nich perspektywy XRP w przewidywalnej przyszłości.

Czy Ripple jest dobrą inwestycją?

Próbując przewidzieć kolejny ruch XRP lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty, ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre czynniki pozostają poza kontrolą rynków. Trwająca pandemia Covid-19 jest doskonałym przykładem na to, jak nieprzewidziane wydarzenie może wpłynąć na wszystkie rodzaje aktywów finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas ogromnego ruchu na rynku w marcu 2020 r. wiele kryptowalut drastycznie straciło na wartości, również XRP. Jednak po spadku do około 0,15 USD, cena Ripple od tego czasu wzrosła do poziomu 0,78 USD, najwyższego od kwietnia 2018 roku.

Ostatnio przeprowadzony sondaż przez XRP_Cro wśród ponad 1000 członków społeczności XRP ujawnił, że znaczna większość z 72,4 procent uważa, że cena monety ostatecznie osiągnie 100 dolarów. Zaledwie 5,7 procent uczestników badania uznało, że są inwestorami długoterminowymi, a 94,3 procent – że są inwestorami krótkoterminowymi.

Czy zadajesz sobie pytanie: czy powinienem inwestować w XRP? Aby pomóc Ci w uzyskaniu odpowiedzi, przygotowaliśmy zestawienie kilku prognoz cen, które mogą pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Według WalletInvestor.com, XRP to “zła, jednoroczna inwestycja o wysokim ryzyku”. Serwis prognostyczny online przewiduje, że w ostatnich dniach października 2021 r. cena monety wyniesie 0,0479 USD. W międzyczasie, jego krótkoterminowe perspektywy są bardziej optymistyczne, a XRP zakończy 2020 rok na poziomie 0,525 USD.

TradingBeasts.com przewiduje, że moneta zakończy notowania  w grudniu 2020 roku na poziomie 0,3166 dolarów. W dłuższej perspektywie, serwis przewiduje, że wartość Ripple 2021 roku będzie wynosić  około 0,323 USD i osiągnie 0,4030 USD do końca 2023 r., co będzie oznaczało wzrost o ponad 58% w stosunku do obecnej ceny.

Spośród wszystkich serwisów analitycznych, Longforecast.com ma najbardziej niedźwiedzią prognozę dla XRP, z prognozą zakładającą wartość Ripple na poziomie 0,25 USD, oraz spadek do 0,08 USD do 2023 roku.

Z drugiej strony, słynny analityk rynku krypto, którego śledzi 68.900 osób, Credible Crypto, spodziewa się ogromnego wzrostu ceny XRP. W serii tweetów, analityk stwierdził, że podczas kolejnej hossy na  rynku, cena kryptowaluty może wzrosnąć do poziomów między 20 a 30 dolarów.

Credible Crypto dodał: “Niech to będzie prawdziwe. Cena XRP nie jest “ustalona z góry”. XRP nie jest „opiera się na złocie”. XRP nie osiągnie ceny, jaką ma BTC (10.000$+). XRP nie zastąpi dolara. Ale nie musi robić żadnej z tych rzeczy, żebyś ty i ja zmienili swoje finansowe życie w ciągu najbliższych trzech lat.”

Z Capital.com możesz również inwestować w pary XRP/EUR i XRP/BTC, których wolumen obrotu jest co prawda niższy niż XRP/USD, ale stale rośnie.

Inny popularny analityk krypto, CryptoWhale, również ostatnio napisał na Twitterze o wartości Ripple’a: “Wielu krytykuje XRP za bycie “zbyt scentralizowanym”, chociaż ta przejrzystość jest tym, co lubi rząd. Podczas gdy inne projekty koncentrują się na tym, aby szybko pozyskać nowych inwestorów do „porzucenia scam-u” Ripple po cichu współpracuje z agencjami rządowymi w celu zapewnienia odpowiednich procedur”.

Analityk dodał również, że chce ponownie zainwestować w Ripple’a po zakończeniu korekty rynku: “Jestem zaangażowany w XRP od 2013 roku i powiem wam, że nie bez powodu, zawsze utrzymuje się na pozycjach 3-5 najlepszych projektów.”

Kolejny byczy scenariusz zakłada również portal Cryptoground.com. Dzięki zastosowaniu własnego algorytmu głębokiej analizy danych historycznych kryptowaluty, serwis prognozuje, że cena XRP osiągnie 0,3488 USD w ciągu jednego roku, zyskując prawie 40 procent, a w ciągu pięciu lat nadal będzie rosnąć do 1,9422 USD.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Co więc zrobić z XRP – kupować, sprzedawać czy trzymać?

XRP z pewnością może pochwalić się wieloma zaletami, których nie posiada wiele innych kryptowalut. Fakt, że jest on przeznaczony do wykorzystania przez duże instytucje finansowe i jako taki się przyjmuje, oznacza, że jest sporo naprawdę sporo przestrzeni do rozwoju. To z kolei może odpowiednio przełożyć się na wzrost ceny kryptowaluty w przyszłości, co oznacza, że pomysł inwestycji w XRP wyglądają raczej obiecująco.

Zgodnie z większością powyższych prognoz, inwestycja w Ripple’a może być warta zachodu, jeśli jest się w niej gotowym wytrwać w niej długi okres czasu. Podczas gdy instytucje finansowe myślą o przejściu na większą cyfryzację, a XRP jest w doskonałym miejscu, aby zapewnić niektóre z potrzebnych im rozwiązań, pomimo, że perspektywy masowej adaptacji w najbliższym czasie pozostają niepewne.

Z drugiej strony, moneta jest nadal stosunkowo tania w porównaniu z innymi graczami o ugruntowanej pozycji, takimi jak BTC, ETH czy LTC, co sprawia, że dobrze nadaje się dla początkujących inwestorów na rynku kryptowalut.

Czy jednak XRP jest bezpieczną inwestycją? Prawdę mówiąc, nie ma czegoś takiego jak “bezpieczna inwestycja” na żadnym rynku finansowym, a zwłaszcza jeśli chodzi o kryptowalut. Wyzwaniem przy wyborze, w którą monetę cyfrową zainwestować, jest to, że rynek jest bardzo dynamiczny, a zmiany zachodzą w mgnieniu oka. Jego zmienność sprawia, że dość trudno jest przewidzieć, jaka może być cena kryptowaluty w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać szacunki długoterminowe.

Przed dokonaniem inwestycji w XRP lub inne aktywa finansowe, należy wziąć pod uwagę najnowsze analizy techniczne, opinie ekspertów i trendy rynkowe. Zawsze zalecamy przeprowadzenie jak największej ilości analiz przy podejmowaniu decyzji o dodaniu inwestycji Ripple’a do swojego portfela.

Pełna treść artykułu w języku polskim dostępna jest na stronie Capital.com.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ŹRÓDŁOCapital.com
Poprzedni artykułKurs euro wybija czwartkowy szczyt. Spojrzenie na wykres EUR/USD
Następny artykułTrader Intraday. Podsumowanie I tygodnia od VSA Trader
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here