Naga MarketsSerdecznie zapraszamy do obejrzenia kolejnej rozmowy z mobilnego studia Comparic24.tv, które podczas konferencji Invest Cuffs 2019 miało ogromną przyjemność relacjonować dla Państwa największe targi inwestycyjne w tej części Europy.

Nasi redaktorzy poza relacją na żywo przeprowadzili również wiele interesujących rozmów. Cezary Andrzejczyk ponownie w roli prowadzącego. Jego gościem jest Doktor Przemysław Kwiecień – główny ekonomista X-Trade Brokers. Początek ich rozmowy skupił się na tym, co się dzieje w globalnej gospodarce mając na uwadze różne opinie ekonomistów. Czy recesja rzeczywiście nadchodzi? Powstało również pytanie o to, jak w odniesieniu do pewnych światowych wydarzeń ekonomicznych zachowuje się Polska gospodarka?

Według Kwietnia, aktualnie jesteśmy w stanie spowolnienia gospodarczego. Twierdzi on również, że przez ostatnie lata wśród mediów i inwestorów panowało przekonanie, że jest za dobrze i, że musi się coś wydarzyć. Istnieje zatem wiele sygnałów, że spowolnienie gospodarcze rzeczywiście nadchodzi. Aczkolwiek, na razie dotyczy to głównie przemysłu i światowego handlu. Zatem widmo spowolnienia nie rozlało się jeszcze szeroko na całą gospodarkę.

Tylko czy to autentycznie nie nastąpi? Jak stwierdza Kwiecień, mocny konsument, niskie stopy procentowe oraz niskie stopy bezrobocia jeszcze tego nie wieszczą. Dopóki konsumenci wydają pieniądze to gospodarka sobie radzi. Aczkolwiek w przemyśle „coś stanęło”, pytanie na jak długo…

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here