Naga Markets


logo Quadriga QuadrigaCXZaledwie dzień po tym, jak giełda QuadrigaCX rozpoczęła procedurę dot. swojej upadłości, w mediach pojawiają się nowe informacje, mówiące o tym, że firma mogła omijać w przeszłości prawo.

Śledzenie portfeli należących do QuadrigaCX wykazało powiązanie ich z witrynami oferującymi inwestycje o wysokiej rentowności, które najprawdopodobniej były oszustwami.

Śledztwo

W wątku Reddit dot. sprawy analizuje się związek zachodzący między portfelem QuadrigaCX a witrynami powiązanymi ze scamami. Szersze dochodzenie w sprawie giełdy jest kontynuowane przez firmę audytorską Ernst & Young.

Inne odkrycia są jeszcze bardziej sensacyjne. Okazuje się, że Michael Patryn, współzałożyciel giełdy, to ponoć w rzeczywistości Omar Dhanani, który jest powiązany z domniemaną piramidą Liberty Reserve. Ponadto ma on powiązania z grupą złodziei tożsamości, a także oferował możliwość prania pieniędzy za pośrednictwem giełdy Midas Gold.

Samo Liberty Reserve było rodzajem scentralizowanego zasobu cyfrowego, podobnego do walut z gier. Z kolei firma Midas Gold odegrała zasadniczą rolę w handlu Liberty Reserve i zapewnieniu płynności waluty. Ponoć była też zamieszana w proces prania pieniędzy.

Nowe dowody uzupełniają tylko wcześniejsze odkrycia dotyczące wątpliwej pod kątem prawnym działalności giełdy. Sugeruje się, że firma mogła zostać wykorzystana do osobistego wzbogacenia się jej właścicieli. Wszystko to doprowadziło do tego, że spadkobiercom po Geraldzie Cottenie, właścicielu giełdy, zakazo sprzedaży lub przenoszenia majątku po nim.

Choć użytkownicy firmy stracili środki, które były na niej przechowywane ponoć około 70 milionów dolarów z tej kwoty jest do teraz przechowywane na zewnętrznych procesorach płatności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Historia upadku

Problemy firmy zaczęły się jeszcze w grudniu 2018 r., kiedy to jej założyciel, Gerry Cotten, zmarł w czasie wycieczki do Indii na ostrą niewydolność jelit. W związku z tym, że ponoć tylko on miał dostęp do portfeli prywatnych giełdy, na których znajdowały się kryptowaluty klientów, dostęp do środków został bezpowrotnie utracony. Mowa o niebanalnym saldzie o wartości 145 milionów dolarów.

Jennifer Robertson, wdowa po Cottonie, twierdzi, że ani ona, ani inne osoby zaangażowane w działalność giełdy nie wiedziały, gdzie przechowywał on aktywa kryptograficzne.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here