Naga MarketsNajważniejszym wydarzeniem tygodnia według analityków ING nie będą kolejne publikacje CPI czy stopy bezrobocia, lecz pierwsze, duże wystąpienie Jerome Powella w roli prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Następca Janet Yellen uda się we wtorek do amerykańskiej Izby Reprezentanów, by tam przed Komitetem Usług Finansowych zdać swój raport. Czy Powell da radę wesprzeć wycenę USD? 


Spodziewamy się, że Powell zrezygnuje z rewolucji i powtórzy to co znaleźliśmy w ostatnich minutkach Fed – przekonuje ING w pierwszym akapicie dzisiejszego komentarza walutowego. Zdaniem banku jak na razie Rezerwa Federalna nie ma powodów do aktualizacji kształtu ścieżki podwyżek stóp procentowych.

jest na to zbyt wcześnie. Od grudnia nie byliśmy świadkami żadnych przełomowych danych, a te które się ukazały raczej utwierdziły w przekonaniu, że tempo wzrostu gospodarczego w Stanach utrzymuje się na dotychczasowym poziomie. – czytamy w publikacji ING. Bank przekonuje, że obecne prognozy podwyżek Fed są odpowiednio wycenione zarówno przez rynek jak i samą Rezerwę, a szanse na to, że dolar skorzysta na jutrzejszej wypowiedzi Powella są nikłe.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Niemniej jednak nie oznacza to dalszych wzrostów wyceny EURUSD. Samo euro pozostaje pod presją przyszłotygodniowych wyborów we Włoszech oraz głosowania SPD w sprawie koalicji. Oba wydarzenia są wysoce niepewne w związku z czym ryzyko polityczne coraz wyraźniej odciska swoje piętno na rynku. Analitycy ING są przekonani, że najbliższe dni upłyną na konsolidacji EURUSD w pobliżu obecnych poziomów choć zaznaczają, że utrzymują swoje lekko niedźwiedzie nastawienie w stosunku do pary.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here