Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Sebastiana Króla będącego hedgerem funduszu oraz Michała Ławińskiego, pełniącego role Account Managera podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie zwrócono uwagę między innymi na zwiększoną zmienność polskiej złotówki i na gospodarkę Polski oraz jej aktualną pozycję względem innych krajów.


Gospodarka Polski daleko w tyle za rozwiniętymi krajami

Polska pręży muskuły próbując dołączyć do krajów rozwiniętych, jednak praktyka pokazuje, iż nasz rynek pozostaje rynkiem wschodzącym, co dokładnie widać po ostatnich ruchach walutowych – zauważa Ławiński.

Jak wskazują statystyki zaprezentowane przez Sebastiana Króla, PKB na osobę w Polsce znacznie ostaje od krajów rozwiniętych, co niewątpliwie odzwierciedla się w kursie złotego.

Dysproporcje między Szwajcarią czy USA, a Polską są ogromne. Kluczowe pytanie powinno brzmieć czy Polska goni te kraje czy zaczyna coraz bardziej od nich odstawać? – dodał Account Maganger z Inside Solution One.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here