Naga MarketsCzy Platige Image powtórzy sukces CD projektu? – Rozmowa z Tomaszem PiwońskimO notowanej na NewConnect spółce Platige Image zrobiło się głośno w ubiegłym tygodniu, za sprawą publikacji strategii firmy na lata 2021-2025, która zakłada produkcję filmów, seriali czy też gier komputerowych. Co więcej, środki potrzebne na realizacje mają pochodzić z nowej emisji lub przejścia na główny parkiet. Skutkiem tego był m.in. dynamiczny wzrost wartości akcji spółki (o czym pisaliśmy na Comparic.pl). Jak wskazuje Tomasz Piwoński, Inside Solution One, w rozmowie z Comparic24, spółka Platige Image ma szanse powtórzyć spektakularny sukces CD projetu, dzięki temu, że jest to spółka jakościowa – a jeżeli jest dobry produkt, to wszystko powinno być na swoim miejscu.

Platige Image stawiając na jakość, ma szansę powtórzyć sukces CD projektu.
• Spółka zatrudnia wielu wybitnych specjalistów, w tym m.in. Tomasza Bagińskiego, który nominowany był do Oscara.
• Silny wpływ na kurs akcji będzie miało prawdopodobne oczekiwanie inwestorów na kolejne informacje, co spółka planuje wyprodukować, z kim itd.

Te artykuły również Cię zainteresują
Platige Image stawia na jakość – to ma pozwolić powtórzyć sukces CD Projekt

Obecnie w spółce zatrudniony jest jeden z najbardziej znanych i szanowanych w Polsce twórców w branży, czyli Tomasz Bagiński, który w 2020 otrzymał nominację do Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany pt. Katedra. Oczywiście nie jest to jedyny zatrudniony tam fachowiec, co wskazuje na to, że spółka ma na celu przede wszystkim jakość, co jest pozytywną informacją, ponieważ jakościowo dobry produkt zawsze ma szansę się obronić.

– Spółka Platage Image, poza panem Bagińskim, ma dużo innych, dobrych twórców. To jest jakościowo spółka z ogromnym potencjałem, to jest spółka, która ma równie duży potencjał do tworzenia jakościowo bardzo dobrych produktów co nawet sam CD projekt. I jako osoba, która przede wszystkim zwraca uwagę na jakość, to dla mnie jest to bardzo istotne, żeby produkt był wysokiej jakości. Jeżeli jest dobry produkt, to wszystko będzie na swoim miejscu. – wskazuje Tomasz Piwoński z Inside Solution One.

To może Cię zainteresować: GPW wraca do łask inwestorów indywidualnych – wskazuje Przemysław Gerschmann

Kupuj plot, sprzedawaj fakty – a w przypadku Platige Image inwestuj w marketing

Nawet najlepszy marketing prawdopodobnie nie uratuje złego produktu. Jednocześnie nawet najlepszy produkt bez odpowiedniego marketingu może pozostać niezauważony, gdzieś na marginesie. Dlatego też ważnym aspektem, który będzie miał wpływ na potencjalny sukces spółki, będzie pozyskanie odpowiednich osób, które pozwolą rozwinąć działalność na własną rękę.

Jak wskazuje rozmówca Comparic24, stosując powszechnie znaną zasadę „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”, warto wskazać, że pierwsza plotka (tj. samodzielna produkcja filmów, gier komputerowych itp.) już się sprawdziła. Dlatego też teraz rynek powinien rosnąć w oczekiwaniu na pierwsze produkcje. Co więcej, informacje typu: co zrobią, z kim zrobią, jak zrobią, również mają wysoki potencjał do podgrzewania atmosfery wokół firmy.

Spółka wydaje się (długoterminowo) bardzo dobra do grzania rynku, ale nie warto śpieszyć się z zakupem akcji. Możliwe są jeszcze potencjalne korekty związane w wątpliwościami, które będą towarzyszyć Platige Image przez jakiś czas. – podsumował Tomasz Piwoński z Inside Solution One

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here