Naga Marketsgołębie w tle kanadyjskiej flagiW środę, 4 września 2019 roku, na kilka godzin przed decyzją monetarną Banku Kanady (BoC, Bank of Canada), 62% klientów CMC Markets z aktywnymi pozycjami na parze walutowej USD/CAD posiadało otwarte krótkie pozycje licząc na to, że kurs dolara amerykańskiego powróci do spadków, a dolar kanadyjski będzie się umacniał. Więcej na temat prognoz kursowych oraz obecnej sytuacji rynkowej Adam Rak w rozmowie z Maciejem Leściorzem, reprezentującym CMC.


Kurs dolara zatrzymuje się na dwuletnich maksimach po danych ISM

Notowania dolara amerykańskiego rosły nieprzerwanie od zeszłego tygodnia i testowały ponad 25-miesięczne szczyty w stosunku do ważonego koszyka walut. Gdy USD znalazł się na nienaturalnie wysokich poziomach sytuację odwróciły dane ISM dotyczące przemysłu, który pierwszy raz od dawna wskazały na kurczenie się branży wytwórczej w Stanach Zjednoczonych. Wywołało to natychmiastową reakcję spadkową USD, przekładając się na deprecjację również w środę.

USDCAD we wtorek testował najwyższe poziomy od początku czerwca, ostatecznie zamykał się jednak pod oporem 1,3350, rysując sygnalną świecę podażowa i w oczekiwaniu na decyzję BoC traci około 0,1%. Inwestorzy detaliczni są przekonani, że popularny Loonie ma teraz miejsce do spadków i może kierować się w stronę dołków 1,325 lub 1,32:

„W tym momencie zdecydowana większość klientów CMC Markets oczekuje osłabienia dolara amerykańskiego, a na prze walutowej USDCAD przeważają pozycje krótkie. Wynika to między innymi z samego USD, bo jeżeli chodzi o oczekiwania dotyczące Banku Kanady, to prognozy zakładają utrzymanie stóp na niezmiennym poziomie, a co do FEDu wzrosło nastawienie co do cięć stóp procentowych” – wyjaśnia Maciej Leściorz z CMC Markets.

Zdaniem Leściorza Bank Kanady nie ma obecnie podstaw do przechylania się w kierunku luzowania polityki pieniężnej, takowe może wywrzeć jednak presja otoczenia i gołębie nastawienie banków centralnych w różnych częściach świata. W efekcie nie można wykluczyć zmiany instrukcji wyprzedających na sugerujące, że BoC rozważa ruchy na stopach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here