Naga MarketsKurs złotego (USD/PLN) osłabi wzrosty na WIG20? Aktualny przegląd GPWOstatnie sesje to istne szaleństwo na giełdach akcyjnych. WIG20 rośnie nieprzerwanie od 6. dni, a mWIG40 od 5. sesji. Spółki odzieżowe, surowcowe i energetyczne ciągną całe GPW do góry. To wszystko jest możliwe dzięki ogromnemu optymizmowi za oceanem, gdzie indeks NASDAQ dotarł do historycznego szczytu! (który został przebity w momencie pisania artykułu). Czy opory wytrzymają napór byków na polskiej giełdzie? Tę oraz inne kwestie na antenie telewizji Comparic24.TV omawiał Marcin Tuszkiewicz, współzałożyciel portalu Squaber.com. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego materiału.

  • Rozwinięte rynki akcji zamazują ślady po tegorocznej przecenie
  • WIG20 na istotnych oporach cenowych

Odwrót inwestorów od polskiego złotego obciąży GPW

Euforia opanowała globalne rynki akcyjne. Ostatnia sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) rozpoczęła się od luki wzrostowej. Indeks WIG20 kontynuuje wzrosty z czwartku i znalazł się już ponad okrągłym poziomem 1800.

Nasdaq dobił do historycznych szczytów, zabrakło dosłownie punktów do ich przebicia. Na ten moment jest to opór, który może przerodzić się w formację podwójnego szczytu – zauważył prowadzący.

Tymczasem para walutowa USD/PLN, będąca istotnym wyznacznikiem trendu na GPW, załamała trend spadkowy na interwale H4.

W przypadku wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu będzie to oznaczało powrót do wzrostów. Pojawiający się odwrót od złotego może ciążyć polskiej giełdzie – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here