Naga MarketsCredit_Agricole_600Zdaniem Credit Agricole sytuacja makroekonomiczna w strefie euro poprawia się, o czym świadczy obserwowany przez bank powrót kapitału na Stary Kontynent. Rosną również nadzieje, na przyznanie Grecji kolejnego pakietu pomocowego również działa na korzyść EUR. Czy to już koniec trendu spadkowego na EUR/USD, czy to tylko korekta przed dalszymi spadkami? Poniżej znajduje się rekomendacja wystawiona dzisiaj przez zespół analityków z banku Credit Agricole.


Ich zdaniem, w nadchodzących dniach na parze EUR/USD możemy zaobserwować konsolidację, oraz spadek zmienności. W rekomendacji wyszczególniono dwa główne punkty, dlaczego zdaniem Credit Agricole miałoby się tak stać.

Po pierwsze, EUR nie musi korzystać z dalszej poprawy danych ekonomicznych płynących ze strefy euro, gdyż jest mało prawdopodobne, aby w bliskiej przyszłości ECB zmienił swoją politykę monetarną.

Po drugie, EUR nie musi korzystać z napływu kapitału obcego na europejskie parkiety tak długo, jak długo trwa rozpoczęty przez ECB program luzowania ilościowego.

N12Na niekorzyść EUR nadal nierozwiązana pozostaje sprawa Grecji oraz pomocy jaką ten kraj miałby otrzymać ze wspólnej europejskiej kasy. W związku z tym, Credit Agricole nadal utrzymuje niedźwiedzi stosunek do EUR/USD, a parytet na parze, zdaniem analityków miałby mieć miejsce już w trzecim kwartale 2015, czyli w okresie tuż przed, lub tuż po zaciśnięciu przez FED amerykańskiej polityki monetarnej.

Więcej rekomendacji, oraz pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here