Naga MarketsFlaga USAPodczas poniedziałkowej sesji na rynek wpływa analiza jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie – Goldman Sachs, która sugeruje, że przed indeksami z USA nadal trudny okres. W tym momencie inwestorzy obserwują gigantyczne przeceny głównych rynków, jednak to może się okazać jedynie przystanek przed dalszymi spadkami. Jak zauważa główny strateg banku – rozprzestrzeniający się koronawirus zniszczy zyski i zaszkodzi gospodarce a dalsze przerwania działalności głównych firm mogą tylko popchnąć rynki do dalszych spadków.


Okres ostatniego miesiąca jest dla głównych indeksów giełdowych – delikatnie mówiąc – trudny. Przecena indeksu SP500 sięgnęła już blisko 30 procent, w międzyczasie notowania rynku są co chwila zawieszane a inwestorzy nie widzą na razie szans na odreagowanie indeksu. I trudno się dziwić, kiedy pandemia wirusa powoduje spustoszenie w światowych gospodarkach.

Dlatego też analitycy jednego z największych banków na świecie – Goldman Sachs Group wskazują, że na razie nie ma co szukać odbić na rynku. Główny amerykański strateg kapitałowy firmy, David Kostin twierdzi, że dalsze spadki to tylko kwestia czasu a brany pod lupę indeks S&P 500 – ma szansę na spadek nawet do zakresu 2000 punktów.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Rynek akcji tonie pomimo działania banków centralnych

Jak podaje: “Koronawirus spowodował bezprecedensowe zakłócenia finansowe i społeczne. W związku z tym połączenie niskiej płynności, wysokiej niepewności i pozycjonowania może spowodować, że S&P 500 spadnie ponownie poniżej 2 450 bazowych i zbliży się do dołka 2 000 punktów”

wykres Wykres SP500 W1 16.03.2020
Wykres SP500 W1 16.03.2020

Analityk tym samym ostrzegał inwestorów przed szukaniem dołka oraz wspominał, że dalsza walka z koronawirusem będzie dla Banków Centralnych wyzwaniem, a główne gospodarki światowe mogą nadal mieć spory problem z ustabilizowaniem obecnej sytuacji. Amerykańskie akcje spadły aż o 27% tylko w zeszłym tygodniu, kończąc tym samym najdłuższą hossę na rynku w historii.

Może Cię zainteresować: Kurs funta jednym z największych przegranych tygodnia! Dolar znów Safe Haven

Strateg banku Goldman Sachs dodał również, że akcje w drugim kwartale mogą nadal spadać, ponieważ nadal firmy nie radzą sobie z szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Dla przykładu analityk podaje sytuację spółki Nike Inc., która podała, że w niedzielę zamknęła wszystkie sklepy w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, również po ogłoszeniu przez Apple w sobotę, że zamyka wszystkie sklepy w Chinach aż do końca marca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here