Naga Markets

Czy Monero (XMR) powróci do wzrostów? Prognoza ceny kryptowaluty na najbliższe lataCena Monero (XMR) w odpowiedzi na szeroką wyprzedaż na rynkach kryptowalutowych spadła od maja aż o 50%. Od tego czasu jej kurs oscyluje między 170 USD a 340 USD. W skali roku aktywo zdołało utrzymać 50% swoich zysków, jednak ci, którzy uważają, że szklanka jest do połowy pusta, zadają pytanie, co czeka kryptowalutę w przyszłości. Czy Monero odbuduje swój potencjał, czy pogrąży się w dalszej przecenie?

  • Monero, znane początkowo jako BitMonero, zostało uruchomione w 2014 roku i od tego czasu zyskało sporą popularność
  • Kryptowaluta opiera się głównie na zasadach bezpieczeństwa, prywatności i decentralizacji, stawiając łatwość użytkowania i wydajności na drugim miejscu 
  • Ceny aktywa 7 maja osiągnęła swój ATH na poziomie 517,62 USD, jednak aktualnie XMR kosztuje w okolicach 226 USD 
  • Oryginalny artykuł został przygotowany przez analityków Capital.com, a cała jego treść dostępna jest w tym miejscu

Monero – czym jest i jak działa

XMR to cyfrowa moneta, która działa na blockchainie Monero. Jest ona wydobywana przy użyciu algorytmu proof-of-work, czyli takim samym, na jakim opiera się wydobywanie bitcoina. Jednak sieć Monero wykorzystuje tak zwane inteligentne górnictwo, w którym górnik zwiększa bezpieczeństwo sieci dzięki temu, że sieć jest obsługiwana przez dużą liczbę niezależnych od siebie osób. Posiadanie wielu różnych źródeł zwiększa moc obliczeniową, równocześnie utrzymując sieć w stanie decentralizacji. Inteligentne wydobycie umożliwia przejrzyste kopanie kryptowlauty pojedynczym górnikom, zamiast zachęcać ich do korzystania z dużych farm górniczych i puli, co w efekcie zawsze prowadzi do centralizacji.Monero, opiera się na zasadach bezpieczeństwa, prywatności i decentralizacji. Kryptowaluta w pierwszej kolejności stawiana prywatności i bezpieczeństwo, a dopiero w drugiej na łatwości użytkowania i wydajności. Tożsamość stron biorących udział w transakcjach bitcoinowych można wyśledzić, ponieważ blockchain jest publiczny i przejrzysty, podczas gdy Monero wykorzystuje zaawansowaną kryptografię, aby ukryć tożsamość nadawców i odbiorców.

Przez wzgląd na te cechy w okresie od kwietnia 2020 r. do kwietnia 2021 r. przeprowadzono ponad 5,8 mln transakcji przy użyciu monet monero, średnio 16 000 transakcji dziennie. Na podstawie analizy danych z blockchaina Monero był to olbrzymi wzrost w porównaniu do około 2,8 miliona transakcji ogółem i średnio 7 700 dziennie, w okresie od kwietnia 2019 r. do kwietnia 2020 r.

Warto dodać, że Moneta XMR jest akceptowana przez szereg sklepów, takich jak na przykład bitgear, YogiWay, czy Z1 Fashion. Jest również używana przez szereg aplikacji, między innymi CryptAPI, CoinPayments i NOWPayments. Istnieje również rozszerzenie Monero dla wtyczki WooCommerce dla sprzedawców internetowych.

Analiza ceny Monero

Monero, według CoinMarketCap jest aktualnie 46. największą na świecie kryptowalutą, z kapitalizacją rynkową powyżej 4 mln USD.

Na początku 2021 r. cena Monero (XMR) wzrosła z 156,57 USD do rekordowego poziomu 517,62 USD w dniu 7 maja, przewyższając poprzedni rekord wszech czasów wynoszący 495,84 USD osiągnięty w styczniu 2018 r. Z drugiej strony, najniższe historyczne notowania kryptowaluty miały miejsce marcu 2020 r. kiedy aktywo kosztowało zaledwie 39 USD.

Wykres ceny Monero
Wykres ceny Monero

Aktualnie, w ciągu ostatnich kilku tygodni Monero notuje zauważalne zniżki. Na początku września, cena aktywa oscylowała w granicach 300 USD, by w kolejnych tygodniach znaleźć się poniżej 250 USD. W ciągu ostatnich kilku dni kryptowaluta znów zniżkowała, spadając w okolice 226 USD.

Prognoza długoterminowa ceny Monero

Prognoza ceny monero z opartej na algorytmach strony prognozowania Wallet Investor twierdzi, że do końca 2021 cena aktywa może potencjalnie wzrosnąć do 332,3 USD, a następnie osiągnąć poziom 483,5 USD przed końcem 2022 roku. Według tej analizy w 2026 roku Monero może przebić się przez poziom 1000 USD, osiągając do końca 2026 wartość nawet 1024,5 USD.

Prognoza ceny Monero; Źródło Wallet investor
Prognoza ceny Monero; Źródło Wallet investor

Prognoza monero od Digital Coin przewiduje podobną trajektorię, przewidując, że cena XMR wyniesie średnio 361,9 USD w 2021 roku, 401,6 USD w 2022 roku i przekroczy 900 USD, aby w 2027 roku kosztować średnio 964,18 USD. W najbardziej odległych prognozach szacuje się, że w 2028 roku cena wyniesie średnio 1018,39 USD.

Długoterminowa prognoza ceny Monero; Źródło Wallet Investor
Długoterminowa prognoza ceny Monero; Źródło Wallet Investor

Jednak prognoza XMR od Coin Price Forecast jest mniej optymistyczna, a nawet pesymistyczna jeśli porównać ją z analogiczną prognozą z początku roku. Sugeruje ona, że do końca 2021 roku cena wzrośnie do 248 USD, czyli niemal o 100 USD mniej w porównaniu z kwietniową prognozą przewidującą 438 USD.

Teraz Coin Price Forecast przewiduje, że kryptowaluta do końca 2022 roku osiągnie 228 USD, 436 USD do końca 2025 roku i 537 USD do końca 2030 roku. Wcześniej w kwietniu firma przewidywała, że możliwy jest nawet wzrost cen na poziomie 2151 USD.

Prognoza Monero od Agencji Prognoz Gospodarczych jest jednak niedźwiedzia i przewiduje, że cena zakończy 2021 rok na poziomie 191 USD, do końca 2022 roku wzrośnie do 250 USD i 339 USD w grudniu 2023 roku, a następnie zakończy rok 2024 na poziomie 234 USD by w kolejnym roku spaść do 152 USD.

Jednak niezależnie od prognoz ważne jest, aby pamiętać, że rynki kryptowalutowe pozostają niezwykle zmienne, co sprawia, że trudno jest dokładnie przewidzieć, jaka będzie cena monety w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki. W związku z tym należy pamiętać, że analitycy mogą się mylić w swoich prognozach.

Zalecamy, aby zawsze przeprowadzać własne badania i brać pod uwagę najnowsze trendy rynkowe, wiadomości, analizy techniczne i fundamentalne oraz opinie ekspertów przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Nigdy nie należy inwestować więcej, niż można sobie pozwolić na stratę.

Resztę artykułu znajdziesz w tym miejscu

OTWÓRZ RACHUNEK W CAPITAL.COM I HANDLUJ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw echo investment | gpw spółki | kurs zlotowki | mercator gpw | giełda polenergia | theppro sklep | cd projekt akcje opinie |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here