Naga MarketsZ punktu widzenia zarządzania ryzykiem na rynkach finansowych w tym tygodniu należy sobie zadać 2 pytania. Czy Mario Draghi na czwarkowym wystąpieniu po posiedzeniu ECB zaskoczy rynek i zaoferuje jeszcze większy dodruk. A drugim pytaniem jest jak dobre będą dane NonFarm Payrolls w USA. To właśnie pod te 2 wydarzenie będzię ustawiał się rynek. Reszta jest nieważna.

Scenariusz wydarzeń dla indeksu S&P500

W zeszłym tygodniu mieliśmy nowy szczyt i mimo tego indeks zakończył tydzień na minusie. Coś takiego nie napełnia mnie optymizmem przed tym tygodniem. Na giełdzie najprawdopodobniej będzie panował marazm w oczekiwaniu na ECB a póżniej na Non Farm Payrolls. Jesteśmy na końcu cyklu gospodarczego więc o dobre mocne raporty z rynku pracy będzie coraz trudniej z każdym miesiącem.

Wykres S&P 500

Ciekawe Spółki Raportujące Wyniki w Przyszłym Tygodniu

Większąść wyników spółek za nami i nie mamy żadnych ważnych publikacji w przyszłym tygodniu.

  • Będziemy mieli za to rekordową ilość publikacji mniejszych spółek w poniedziałek. 22 firmy raportują przed sesją, 3 w trakcie oraz 33 po sesji. Daje nam to 58 spółek. Mimo, że są to małe spółki to wszystkie razem wzięte mogą ruszyć indeksami.

Ważne dane makro w przyszłym tygodniu

Poza ECB i NoneFarm Payrolls będzięmy jeszcze mieli następujące ważne dane:

  • W poniedziałek Nationwide zaraportuje najnowsze dane o cenach domów na wyspach
  • We wtorek poznamy dane o sprzedaży detalicznej w Niemczech
  • W czwartek wysyp wskaźników PMI dla krajów strefy Euro
  • W czwartek również Bank Angli poda swoją decyzję w sprawie stóp procentowych

Rynki Warte Uwagi w Przyszłym Tygodniu (Rynki Surowcowe, FTSE100)

  • Bardzo podobnie jak w zeszłym tygodniu zalecam zwrócić szczególną uwagę na rynki surowcowe. Ich notowania są silne skorelowane z dolarem a ten może być bardzo zmienny za sprawą ECB oraz danych z rynku pracy w USA
  • Jestem, też ciekaw jak zachowa się w tym wszystkim giełda londyńska po tym jak FTSE100 zamknął zeszły tydzień na poziomie niewidzianym od 1999 roku.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here