Naga MarketsCzy kurs USD/PLN utrzyma poziom 4,00? Analiza techniczna pary walutowej Aprecjonujący dolar amerykański doprowadził do testu najwyższych poziomów, jakie USDPLN osiągnął w tym roku. Jeżeli ten proces będzie kontynuowany, to okolice 3.98-4.00 wkrótce mogą przejść do historii. 

Kurs USD/PLN testuje najwyższe poziomy w tym roku

Kolejny wyższy opór znajduje o 10 groszy wyżej. Na dziennym wykresie wygląda to, jak wejście w nowe obszary, ale na tygodniowym odczytamy, że w tym zakresie zmienność znacząco rośnie. Może to interpretować, że potencjalne przełamanie niebieskiego oporu przyniesie duże białe świece.Ograniczeniem dla takiego scenariusza jest wysoka wartość wskaźnika RSI. Jest to drugie wejście tego oscylatora w zakres powyżej 70 punktów. Ogranicza to potencjał dla osłabienia PLN, ale go nie wyklucza.

Notowania USDPLN
Notowania USDPLN

Ponieważ niebieski opór ma znaczenie dla analizy interwału W1, to z końcowymi wnioskami o jego przełamaniu należy poczekać, do czasu aż ustabilizuje się cena zamknięcia tygodniowej świecy. Można wyobrazić sobie taki scenariusz, że popyt przepycha wartość USD powyżej 4.00, po czym podaż przejmuje kontrolę nad wykresem w dniu jutrzejszym, co w konsekwencji prowadzi to „fałszywego” wybicia.

Podsumowując, pozytywny sentyment do dolara przekłada się na kolejne białe świece. Trwałe wyjście powyżej oporu 4.00 może wpłynąć na dalszą aprecjację PLN. Jednak z końcowymi wnioskami warto poczekać do końca tygodnia.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior akcje | kurs ccc | kursy ropy | kurs funta prognozy | btc kurs | pko giełda | gpw benefit |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here