Naga Markets

Czy kurs GBP/USD spadnie do poziomu 1,20 w przyszłym tygodniu? Prognozy ING oraz Crédit AgricoleObecnie notowania funta próbują znaleźć wsparcie w okolicach poziomu 1,22 po dynamicznym spadku z 1,30. Analitycy ING w swojej najnowszej nocie zauważają, że istnieje ryzyko spadku kursu GBP/USD do poziomu 1,20 w przyszłym tygodniu.

Czy kurs funta pozostanie pod dalszą presją amerykańskiego dolara?

Analitycy ING pokreślili, że na pierwszy plan wysuwają się obecnie ryzyka związane z Brexitem, ponieważ wydaje się, że Wielka Brytania jest blisko zerwania części porozumienia z Irlandią Północną. Tym samym ryzyka dalszych spadków kursu GBP/USD w kierunku 1,20 nadal są wysoko prawdopodobne.



Wygląda na to, że przyszłość może być bardzo „nierówna” dla funta biorąc pod uwagę, że rynki wciąż mają do wyceny sporą ilość zacieśnienia monetarnego krzywej swapowej GBP (która nadal sugeruje stopę na poziomie 2,00% do końca roku – napisali analitycy ING.

ING odniosło się również do pary walutowej EUR/GBP i sugerują, że może ona pozostać blisko poziomu 0,85, ponieważ euro zmaga się ze słabym momentum. Co więcej, w najbliższym czasie bank widzi większy potencjał powrotu do poziomu 0,8600 niż spadku do 0,8400.

Z kolei analitycy Crédit Agricole są bardziej byczo nastawieni do funta. Ich zdaniem brytyjska waluta jest atrakcyjnym zabezpieczeniem przed stagflacją i awersją do ryzyka, jednak wygląda na dość wyprzedaną i niedowartościowaną.

Notowania GBP/USD, wykres dzienny
Notowania GBP/USD, wykres dzienny

Ostatnie wydarzenia w Wielkiej Brytanii najwyraźniej zwiększyły presję na funta. Inwestorzy obawiają się, że gospodarka może pogrążyć się w recesji w nadchodzących kwartałach w przypadku barku znaczącego wsparcia fiskalnego – napisali analitycy Crédit Agricole.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Ponadto, ostatnie doniesienia medialne sugerują, że premier Boris Johnson ogłosi w piątek, że jego rząd wprowadzi nowe przepisy, które pozwolą jego ministrom na unieważnienie części protokołu Irlandii Północnej, co zostało również wspomniane przez analityków ING.

XTB

Przy wielu negatywach w cenie, uważamy, że funt wygląda obecnie na dość wyprzedaną walutę, co podkreślają nasze najnowsze aktualizacje pozycjonowania FX i modelu FAST FX – zakończyli analitycy Crédit Agricole.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen cena akcji | biomed lublin | kurs liry tureckiej do złotówki | kurs forinta prognozy na najbliższe dni | datawalk akcje wykres | tauron kurs akcji | kurs krypto |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here