Naga Markets

Czy kurs GBP/USD skorzysta na odejściu Liz Truss?Premier Liz Truss, która objęła to stanowisko 6 września, dzisiaj poddała się do dymisji. Nowy szef brytyjskiego rządu zostanie wybrany najpóźniej do końca przyszłego tygodnia.

Co dalej z kursem GBP/USD?

Wprawdzie o odejściu Truss spekulowano od poniedziałku dość wyraźnie, to jednak wydawało się, że wymiana kanclerza skarbu (za Kwartenga do rządu wszedł Hunt), oraz rezygnacja z założeń reformy podatkowej, załatwią sprawę.

Odejście Truss to sygnał, że brytyjska polityka stanie się bardziej zachowawcza przed wyborami w 2024 r., co można odbierać pozytywnie dla funta. I tak też zareagował rynek. Notowania GBPUSD wybroniły linię trendu wzrostowego.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Sytuację na GBPUSD dodatkowo podbija fakt, że dolar znów jest słabszy na szerokim rynku. Ponownie pojawia się interpretacja – słabsze dane (Philly FED) to gorzej dla dolara.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Ten tydzień nie przyniósł rozstrzygnięcia na koszyku dolara. Niewykluczone jednak, że w przyszłym tygodniu może dojść do sprawdzenia wsparcia przy 110,77 pkt. (dawny szczyt z początku września).

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułGrupa Kęty ocenia, że ewentualne sankcje na aluminium z Rosji będą dla spółki neutralne
Następny artykułZłoty i waluty regionu łapią oddech. EUR/PLN spadnie poniżej 4,78 zł
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here