kurs euro, notowania euro i dolaraKurs euro we wtorek zamykał się powyżej poziomu 4,28 zł i w środę kontynuuje wzrosty, w efekcie czego testuje niemal miesięczne maksima. Inwestorzy zadają sobie pytanie jak daleko rozwinąć może się korekta wzrostowa zapoczątkowana w pierwszych dniach listopada i czy notowania EURPLN powrócą w okolice 4,30 zł?


Kurs euro rośnie czwartą sesję z rzędu i pokonuje 4,28 zł

Notowania EURPLN od zeszłego tygodnia rosną już o ponad 3 grosze i notują w środę czwartą sesję wzrostową z rzędu. Przed kursem euro jednak ważne opory, między innymi siatka średnich ruchomych, poziom 4,30 zł, czy też minima z września.

W pierwszej części roku 4,30 zł było niejako strefą równowagi, od której eurozłoty oddalał się zaledwie o 2-3 grosze. Notowania obecnie ponownie zmierzają w tym kierunku, zdaniem części analityków próba ich wybicia może być jednak niemożliwa i nieudany test doprowadzi do ponownej deprecjacji.

kurs euro do złotego 13.11
Kurs euro do złotego na wykresie czterogodzinnym

Patrząc na wykres tygodniowy wyraźniej widać, że korekta euro nadal jest bardzo skromna. EURPLN ma za sobą bowiem pięć tygodni spadków z rzędu, notując w październiku najdynamiczniejszą deprecjację od ponad dwóch lat i tracąc kilkanaście groszy wartości. Podaż jest więc nadal w przewadze i z całą pewności nie zmieni tego kilka dni bez sesji spadkowej.

O całkowitym ustąpieniu sprzedających będzie można mówić w momencie gdy EURPLN powróci nad strefę dawnego wsparcia wyznaczaną przez wcześniej wspomniany poziom 4,315 (minima wrześniowe). Do tej granicy jednak nadal sporo mu brakuje i po drodze napotka na szereg ważnych oporów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDonald Trump oraz RBNZ przykuły uwagę rynków – to warto wiedzieć
Następny artykułPrezes giełdy kryptowalut skazany na 16 lat więzienia. Wyłudził 386 mln USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here