Naga MarketsCzy kurs euro (EUR/USD) pokona 1,19 USD w związku z FOMC?Wrześniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej będzie kulminacyjnym wydarzeniem środowej sesji, a być może i całego tygodnia. Rynek z niecierpliwością (i zauważalnym optymizmem) czeka na najnowsze oświadczenie FOMC oraz prognozy gospodarcze. O tym co warto wiedzieć na rozpoczęciu sesji w środku tygodnia opowiada Adam Rak z Comparic24.tv.

  • Rynek nie spodziewa się zmiany w zakresie stóp procentowych, FOMC może ogłosić jednak przejście na akomodacyjną politykę pieniężną
  • Gołębie nastawienie do stóp procentowych i braku podwyżek w kolejnych latach po części łagodzić mogą zaktualizowanego prognozy gospodarcze, które zdaniem analityków powinny się poprawić
  • Kurs dolara w oczekiwaniu na FOMC traci, co umacnia S&P 500 futures, ropę oraz złoto

Te artykuły również Cię zainteresują
Eurodolar rośnie o 0,3% w środę. Kurs EUR/USD pokona trwale 1,19 USD?

Od końca lipca para walutowa EUR/USD porusza się w wąskiej konsolidacji pomiędzy poziomami 1,18 i 1,19 USD. Analitycy są zdania, że wieczorne FOMC może być okazją do trwałe wybicia lokalnych maksimów, w tym dwuletnich szczytów na 1,20 USD i wejścia eurodolara w nowe zakresy.

Część ekonomistów studzi jednak emocje i jest zdania, że euro nie ma podstaw do tak silnych wzrostów. Należy bowiem pamiętać, że EBC również prowadzi silnie dostosowawczą politykę pieniężną na swoim podwórku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank of America: Dino z rekomendacją “kupuj” oraz ceną docelową 255 zł
Następny artykułAkcje CD Projekt (CDR) tracą na wartości. Powodem giełdowy debiut Allegro?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here