Naga MarketsCzy kurs euro (EUR/USD) może spaść poniżej 1,20? Komentuje Marcin Kiepas
Marcin Kiepas, Tickmill

W środowej odsłonie programu Puls Rynków na antenie Comparic24.tv, Marcin Kiepas będący głównym analitykiem Tickmill stawia pytanie, czy kurs euro (EUR/USD) może spaść poniżej istotnego wsparcia 1,20, przyglądając się co o takim scenariuszu mówią obecnie wykresy. W trakcie środowej sesji eurodolar osuwa się trzeci dzień z rzędu i znajduje na najniższych poziomach od początku grudnia, nadal jednak jeszcze nie testował wspomnianego poziomu.

  • Najniższa cena płacona za euro w środę wynosiła 1,2005 USD, do pełnego testu psychologicznej bariery zabrakło więc paru rynkowych punktów
  • Od strony technicznej przed eurodolarem bardzo silna strefa wsparcia
  • Wzmacniają ją linia trendu rysowana od zeszłorocznych dołków przy 1,07, 23,6% zniesienia Fibonacciego oraz zakres szczytów z wakacji 2020

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro spada, jednak EUR/USD nadal nie potrafi pokonać poziomu 1,20

Punktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP. Z raportu ADP wynika, że w USA przybyło w styczniu br. aż 174 tys. etatów. To wynik kilkukrotnie lepszy od prognozowanego (49 tys.). Co prawda kurs dolara chwilowo zyskiwał po publikacji danych, co wpływało na umocnienie EUR/USD, szybko doszło jednak ro ruchu powrotnego, który ponownie oddalił cenę pary walutowej od poziomu 1,20.

Sytuacja techniczna wygląda bardzo ciekawie, a kurs euro zatrzymał się nad poziomem 1,20. Od wczoraj bardzo mocno testowana jest strefa wsparcia wyznaczana przez szczyty z zeszłorocznych wakacji. Jeżeli strefa zostałby pokonana, wtedy kolejne wsparcie widoczne jest dopiero w okolicach ostatniego testu linii trendu, czyli przy poziomie z początku listopada tuż pod 1,16 – komentuje Marcin Kiepas.

EUR/USD na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Jak twierdzi główny analityk Tickmill poziom 1,20 jest o tyle istotny dla eurodolara, że spadek poniżej oficjalnie zakończy sekwencję wzrostów na tej parze i oficjalnie rynek przejdzie do trendu spadkowego. Będzie to sygnał zakończenia procesu osłabienia dolara i przejścia do osłabienia euro.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara online | biomed-lublin gpw | notowania ropy brent | akcje pgnig forum | system blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKernel z wyceną przy 62,39 zł. Szykuje się wybicie kluczowego oporu
Następny artykułPowstanie „polski RobinHood”? Twórca aplikacji biletowej mPay przejmuje DM BPS
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here