Naga MarketsBanknoty euro kurs euroWczoraj, FED zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy na niezmienionym poziomie. reakcja jaka pojawiła się na kursie EUR/USD, a także na innych parach z dolarem amerykańskim, była raczej jednostajna. Zaraz po godzinie 19:00 mogliśmy zaobserwować wyraźne osłabienie dolara. Korekta pojawiła się dopiero po godzinie 20:00, niemniej, kierunek może być utrzymywany podczas dzisiejszej sesji. Zobaczymy jak przedstawia się sytuacja techniczna na parze EUR/USD.


Lokalna tendencja wzrostowa ma szansę się utrzymać

Patrząc na interwał H1, utrzymywana jest tendencja wzrostowa. Opór, o którym wspominałem przy 1,1360, został wybity tuż po godzinie 19:00. Takiego scenariusz można było się spodziewać, ponieważ im dłużej testowany jest dany opór, czy też wsparcie, tym większa szansa na jego wybicie. Pomógł oczywiście FED, niemniej zgodnie z metodologia Overbalance znajdujemy się w dalszym ciągu w lokalnej tendencji wzrostowej. Kurs euro do dolara przetestował w nocy po raz kolejny dolne ograniczenie układu, które jest bronione. Tak na prawdę dopiero zejście poniżej 1,1400 mogłoby doprowadzić do większej korekty spadkowej.

Zobacz także: SNB może podwyższyć stopy procentowe już w 2019 roku

Kurs euro do dolara

W średnim terminie obowiązuje trend horyzontalny

Jeżeli chodzi natomiast o szeroki interwał czasowy – D1, na kursie euro do dolara w dalszym ciągu znajdujemy się w szerokiej konsolidacji. Tak naprawdę dopiero pokonanie 1,1490, lub 1,1220, mogłoby doprowadzić do wyznaczenia nowego trendu. W średnim terminie obowiązuje więc ruch boczny i myślę dopiero śmielsze decyzje ze strony EBC lub FED mogłyby doprowadzić do wybicia.

Kurs euro do dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here