Naga MarketsCzy kurs dolara (USD/PLN) powróci nad 4 zł? Komentuje Leściorz (CMC)
Maciej Leściorz, przedstawiciel polskiego oddziału CMC

W poniedziałek giełdy na całym świecie, w tym polska GPW, silniej odbijały. Patrząc jednak na rekordowe zadłużenie, sporą dziurę budżetową i ryzyko kar z ramienia UE, nie widać jaśniejszych powodów do utrzymania trendu wzrostowego w dłuższej perspektywie. Widać to po polskim złotym, który do głównych walut osuwa się szóstą sesję z rzędu, a kurs dolara (USD/PLN) znajduje się coraz wyżej psychologicznej bariery 4 złotych. Czy uda się ją pokonać?

  • Maciej Leściorz z CMC Markets w rozmowie z Piotrem Gembarowskim na antenie Comparic24.tv przygląda się głównym problemom, które trawią światowe gospodarki
  • Frank kosztuje we wtorek 4,25 zł, kurs euro sięga niemal 4,60 zł, a funt testuje poziomy nad 5,06 zł. Z czego wynika tak duża słabość polskiego złotego?
  • Kurs złotego ostatni raz był tak mocno przeceniany w drugiej połowie marca, kiedy dolar dochodził do rekordowej wartości 4,30 zł

Wall Street w górę, a razem z nią silnie rósł indeks WIG20

Pomimo braku stymulantów ze strony gospodarki, która w różnych regionach świata nie może liczyć na dalsze stymulowanie i znalazła się w rekordowym zadłużeniu, indeksy giełdowe w USA, w Europie i w Polsce mocniej odbijały. Sam WIG20 zyskiwał ponad 3,8% i powracał nad poziom 1700 pkt., ruch ten może być jednak tylko próbą chwilowego odbicia, a nie odwróceniem obecnych trendów.

Ciężko jednoznacznie powiedzieć co się wydarzało. Od początku września mieliśmy serię spadków, które osiągnęły kluczowy pułap 15%. Jest to moment, w którym zaczyna mówi się o trendzie spadkowym, a nie korekcie. Inwestorzy uznali więc, że akcje są już na tyle tanie, że można przystąpić do zakupów. Zostało to odzwierciedlone na innych giełdach, w tym na GPW – komentował Maciej Leściorz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here