Naga MarketsCzy kurs dolara jest jak dogecoin? Polityk z USA o USD vs DOGEWielu zwolenników bitcoina ganiło amerykańską Rezerwę Federalną (Fed) za jej politykę podczas (i przed) pandemią koronawirusa, polegającą na drukowaniu pieniędzy w celu stymulowania wybranych obszarów gospodarczych. Wywodzący się z partii republikańskiej zwolennik kryptowalut Warren Davidson uważa, że polityka monetarna Fedu w pewnym stopniu przypomina tokenomikę szóstej co do wielkości kryptowaluty na świecie, dogecoina (DOGE).

  • Republikanin Warren Davidson i senator Cynthia Lummis wzięli na celownik politykę monetarną Fed podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami.
  • Rezerwa Federalna wydrukowała biliony dolarów, aby zapobiec recesji, a zdaniem Davidsona przypomina to ekonomikę kryptowaluty dogecoin
  • Politycy martwią się, że nadmierny dodruk zbyt silnie osłabi dolara amerykańskiego na tle konkurentów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dolar jest jak dogecoin, twierdzi amerykański polityk

„Fed w zasadzie dogecoinuje dolara amerykańskiego”, powiedział Davidson na konferencji Bitcoin 2021, odnosząc się do emisji 10 000 nowych DOGE mniej więcej co minutę. Dla porównania, tylko 21 milionów BTC trafi do rynkowego obiegu. “Jest to korzyść z rzadkości, której posiadacze DOGE nie dostają. Fed również jej nie otrzymuje, dodawał repulikanin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jego komentarze pojawiły się w odpowiedzi na wypowiedź amerykańskiej senator Cynthii Lummis, która stwierdziła, że jej zdaniem nadmierny dodruk pieniądza to nie tylko zła polityka monetarna, ale również sprzeczna z amerykańskimi wartościami.

Senator Lummis powiedziała: “Warren i ja jesteśmy bardzo zaniepokojeni drukowaniem dolarów, które nie mają żadnego oparcia w rzeczywistości. W ciągu ostatnich 28 lat wyemitowano 30 bilionów dolarów długu. To demoralizujące i moim zdaniem antyamerykańskie, by w ten sposób niszczyć naszą walutę.”

Dług narodowy wynosi obecnie 28,3 biliona dolarów, według Fundacji Petera G. Petersona. Nie jest to w całości wina Rezerwy Federalnej. Kongres i prezydent nie uchwalili zrównoważonego budżetu od 2000 roku. Deficyt federalny wzrósł w zeszłym roku do bezprecedensowego poziomu, próbując zapobiec recesji: do deficytu przyczyniły się czeki stymulacyjne i rozszerzone zasiłki dla bezrobotnych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Rezerwa Federalna, której zadaniem jest nadzorowanie amerykańskiej polityki monetarnej (zarządzanie odsetkami i podażą), a nie fiskalnej (wydawanie funduszy), jednak dodrukowała pieniądze. Jej bilans wzrósł z 4,2 bln USD na początku marca 2020 r. do ponad 7 bln USD w maju 2020 r. Obecnie zbliża się do 8 bln USD, a Fed może wykorzystać stworzone przez siebie fundusze do zakupu rządowych papierów wartościowych.

invest

Podobnie jak Davidson, senator Lummis obawia się, że ekspansywna polityka monetarna przyczynia się do nieracjonalnego poziomu inflacji, obniżając siłę nabywczą dolara amerykańskiego. Wolałaby, aby bitcoin i dolar amerykański pracowały równolegle, przy czym wartość dolara amerykańskiego pozostałaby silna, aby mógł on nadal być wiodącą globalną walutą w handlu; BTC przejąłby rolę, która kiedyś przypadła złotu. W standardzie złota, dolary były wspierane przez rezerwy złota.

Jednak Lummis nie wyklucza sytuacji, w której to bitcoin przejmuje stery:

– Podczas gdy będziemy nadal walczyć o fiskalną normalność i uratowanie dolara amerykańskiego, jestem szczęśliwa, że bitcoin pojawił się, aby podważyć rolę dolara amerykańskiego. I nawet jeżeli kompletnie wypadniemy z torów, zawsze będziemy mieli BTC, który może stać się nowym standardem – komentuje amerykańska senator.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs | mbank notowania | forex | forum spółek giełdowych | kruk notowania | kryptowaluty notowania | eur pln stooq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here