Naga MarketsWzrost cen surowców zazwyczaj koresponduje ze wzrostem poziomu inflacji. Za sprawą działań największych banków centralnych, po raz pierwszy od lat, wzrost średniego poziomu cen w wielu gospodarkach przestał być celem, a stał się niewygodnym problemem.

  • W rzeczywistości rosnącej inflacji, drożejących surowców oraz coraz niższych temperatur za oknem, wielu z nas zadaje sobie pytanie – czy czeka nas kryzys energetyczny?
  • Na pytanie to odpowiedzi szukają analitycy XTB, który przygotowali specjalny raport dotyczący rynku energii
  • Darmowy raport możesz pobrać w tym miejscu

Kryzys Energetyczny – bezpłatny raport XTB

Pierwszy raz od bardzo dawna cały świat zmaga się z problemem nadmiernej inflacji. Ma ona swoje podłoże w ogromnej stymulacji finansowej ze strony banków centralnych oraz rządów, w reakcji na wprowadzane ograniczenia związane z pandemią. Druga rzecz to powiązane z tym wszystkim problemy podażowe.Do tego wszystkiego dołączamy drożejące surowce energetyczne i mamy gotowy scenariusz na szok inflacyjny. Co w zasadzie drożeje? Wszystko! W ciągu roku, ceny gazu w Wielkiej Brytanii czy w Europie wzrosły o 500-600%! Węgiel drożeje na całym świecie od 100 do 150% w okresie zaledwie 12 miesięcy.

Niewiele gorzej ma się również ropa naftowa czy gaz w Stanach Zjednoczonych, gdzie wzrosty można liczyć w kilkudziesięciu procentach. Gdzie w takim razie szukać przyczyny tych wzrostów?

Widmo podwyżek cen energii elektrycznej staje się coraz wyraźniejsze, a wzrost cen surowców takich jak choćby węgiel czy ropa, wpływa już nie tylko na ceny akcji spółek wydobywających lub przetwarzających surowce energetyczne, ale również na portfele zwykłych Polaków.

W specjalnym raporcie analitycy Domu Maklerskiego X-Trade Brokers przybliżają obecną sytuację na rynku surowców energetycznych, wskazując jednocześnie na potencjalne okazje inwestycyjne jakie może nieść ze sobą rozwijający się kryzys energetyczny.

ODBIERZ BEZPŁATNY RAPORT

 Co znajdziesz w raporcie XTB?

  • Geneza wzrostu cen surowców energetycznych
  • Jak wysoko mogą znaleźć się ceny surowców?
  • Czy Polska przygotowana jest na wzrost cen surowców?
  • Czy inwestor jest w stanie wykorzystać obecną sytuację?

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here