Naga Markets

Akcje Deutsche Banku, globalnej instytucji finansowej, która działa w ponad 60 krajach na całym świecie, w ostatnim czasie straciły ponad 15% swojej wartości. To wydarzenie doprowadziło do negatywnego sentymentu względem innych europejskich banków na giełdach. Pytanie, które teraz pojawia się, to czy cena Bitcoina i innych kryptowalut może wzrosnąć w przypadku dalszych problemów z Deutsche Bankiem?

Problemy Deutsche Banku. Czy ceny kryptowalut będą dalej rosły?

Deutsche Bank oferuje szereg usług finansowych, takich jak bankowość korporacyjna i inwestycyjna, zarządzanie aktywami, zarządzanie majątkiem, bankowość detaliczna i bankowość transakcyjna. Mimo to, bank był zamieszany w ostatnich latach w wiele kontrowersji, w tym oskarżenia o pranie pieniędzy, manipulację na rynku czy oszustwa finansowe. W ostatnich latach bank przeszedł restrukturyzację i wprowadzono zmiany w zarządzaniu, aby poprawić wyniki finansowe.Ostatnie wydarzenia związane z Deutsche Bankiem sprawiają, że bank ten staje się ogniskiem kolejnego potencjalnego kryzysu bankowego. Bank stracił w piątek ponad 14% wartości swoich akcji, co wywołało szereg spadków w całym sektorze finansowym.

Kurs akcji Deutsche Banku na interwale dziennym, tradingview
Kurs akcji Deutsche Banku na interwale dziennym, tradingview

Chociaż kurs akcji banku odbił nieco pod koniec sesji, rynek pozostaje niezwykle nerwowy, a kryzys bankowy, który rozpoczął się od upadłości banków technologicznych w USA, nadal zbiera swe żniwo.

Pytanie brzmi czy cena Bitcoina i innych kryptowalut może wzrosnąć w przypadku dalszych problemów z Deutsche Bankiem? Na razie na rynku wirtualnych waluty nie zaszły większe zmiany. Cena Bitcoina oscyluje poniżej poziomu 28 000 USD i nie skorzystała jeszcze z wiadomości o problemach Deutsche Banku.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Niemniej jednak, możliwe jest, że cena BTC i innych kryptowalut może wzrosnąć w najbliższych dniach, jeśli dojdzie do dalszej utraty zaufania względem banków.

Zapowiadany wzrost cen kryptowalut może również wynikać z możliwych trudności, jakie Deutsche Bank i inne banki w Europie mogą napotkać w najbliższych tygodniach.

Ostatnie tygodnie na światowym rynku finansowym przynoszą wiele niepokojących informacji. Upadek kilku banków, w tym m.in. Silicon Valley czy Signature Banku, budzi wiele pytań i obaw wśród inwestorów. Czy zbliża się kolejny globalny kryzys finansowy? Czy sytuację uda się jeszcze uratować, czy też czeka nas powtórka z 2008 roku, kiedy to upadek Lehman Brothers wywołał lawinę zdarzeń, która sparaliżowała gospodarkę światową? O tych kwestiach rozmawiał Trader21 w najnowszym wywiadzie dla “Experta w Bentleyu”. Ekspert przedstawił swój pogląd na sytuację na rynku inwestycyjnym i to, czego możemy się spodziewać w najbliższych tygodniach i miesiącach.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.